Znamy najlepsze szkoły specjalizujące się w dżudo [ZDJĘCIA]

20 szkół podstawowych z Opola i nie tylko wzięło udział w mistrzostwach miasta w dżudo. Ogółem wystartowało 60 zawodników i zawodniczek.
W rywalizacji, której organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków stoczono 96 walk, które w większości zakończyły się efektownymi akcjami na ippon (aż 70 takich przypadków), oklaskiwanych przez licznie zgromadzoną publiczność.

Obok rywalizacji indywidualnej, wyłoniono z klasyfikacji medalowej placówkę, która przez najbliższy rok może tytułować się mianem Drużynowego Mistrza Miasta Opola Szkół Podstawowych w Dżudo.

Ostatecznie triumfowała PSP nr 11 im. Orląt Lwowskich, której przedstawiciele wywalczyli trzy pierwsze miejsca. Więcej medali, ale mniej z tego najcenniejszego kruszcu zdobyli jednak gospodarze (dwa złota, sześć razy srebro i pięć trzecich miejsc), co dało im drugą pozycję w zestawieniu. Na najniższym stopniu podium uplasowała się za to PSP nr 29 im. Armii Krajowej.

Kolejne lokaty zajmowały natomiast: 4. PSP 26 (2, 1, 0), 5. PSP 1 (2, 0, 0), 6. PSP 14 (1, 2, 0), 7. Nasza Szkoła (1, 0, 2), 8. PSP 9 i PSP 20 (obie 1, 0, 0), 10. PSP 15 (0, 2, 0), 11. PSP Luboszyce (0, 1, 1), 12. PSP Boguszyce i PSP 8 (obie 0, 1, 0), 14. ZSP 2 (0, 0, 2), 15. PSP 24, PSP 25 i PSP Węgry (0, 0, 1). Startowały również: PSP 5, PSP 21 i TAK.