13 goli w meczu piłki nożnej! Z tego aż siedem w dogrywce

Wyjątkowo bogaty w bramki był sobotni pojedynek 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pomiędzy grającym w okręgówce LZS-em Piomar Przywory i III-ligowym Skalnikiem Gracze. Po 90 minutach na tablicy widniał wynik 3:3, w dogrywce padło jeszcze aż siedem goli.
Zdecydowanym faworytem pojedynku był Skalnik, tymczasem po pierwszej połowie 1:0 prowadził niespodziewanie skazywany na porażkę LZS. W drugiej odsłonie ekipa z Graczy doprowadziła do wyrównania, a po zakończeniu regulaminowego czasu gry był remis 3:3.

O tym, kto zagra w ćwierćfinale, zadecydować musiała więc dogrywka, a w niej piłkarze urządzili sobie wyjątkowy festiwal strzelecki. W ciągu 30 minut padło aż siedem bramek i ostatecznie skalnicy triumfowali 8:5. Warto dodać, że hat trickiem popisał się w tym meczu legendarny piłkarz z Graczy Zygmunt Bąk. Dzięki temu zwycięstwu na początku marca przyszłego roku III-ligowiec wystąpi w kolejnej rundzie PP. O tym, z kim się zmierzy, zadecyduje losowanie.

Do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski awansowały również dwie inne drużyny z III ligi: Odra Opole i Ruch Zdzieszowice. Niebiesko-czerwoni wygrali z A-klasową Jednością Rozmierka tylko 2:1, i to zdobywając decydującą bramkę dopiero w doliczonym czasie gry. Z kolei "Zdzichy" do zwycięstwa z IV-ligowym Chemikiem Kędzierzyn-Koźle potrzebowały dogrywki, a ostatecznie wygrały 3:1. Z pucharem pożegnały się rezerwy Odry Opole, które uległy liderowi IV ligi Polonii Głubczyce 0:3. Więcej o tych spotkaniach można przeczytać TUTAJ

W pozostałych meczach 1/8 finału awans wywalczyły zespoły występujące na co dzień w klasie okręgowej. W Proślicach miejscowy LZS pokonał Polonię Nysa 6:2, w Lipkach Burza wygrała ze Śląskiem Łubniany 2:1, w Kup tamtejszy LZS ograł 3:1 Silesius Kotórz Mały, zaś Fortuna Głogówek zwyciężyła przed własną publicznością z KS-em Unią Krapkowice 3:2.