Znamy mistrza województwa w piłce ręcznej juniorów

Nie tylko seniorzy sekcji piłki ręcznej Gwardii Opole ostatnimi czasy święcą triumfy, albowiem także ich młodsi koledzy z klubu mają się czym pochwalić. Właśnie zostali mistrzami województwa juniorów.
Jakby tego było mało, podopieczni Macieja Haupy zapewnili sobie ten tytuł na kolejkę przed zakończeniem zmagań. A uczynili to po zwycięstwie w bezpośrednim meczu z depczącym im po piętach ASPR-em Zawadzkie. Dzięki temu opolanie mają nad wiceliderem trzy punkty przewagi.

Nic jednak dziwnego, skoro świetny mecz w bramce rozgrywał Damian Zając, który ma już za sobą kilka występów nawet w I lidze. Do jego poziomu dostosował się również rezerwowy Mateusz Zembrzycki, dzięki czemu opolanie stracili tylko 23 gole. A na rzuconych 29 najbardziej napracowali się Bartosz Łyczka i Denis Krause. Pierwszy zanotował siedem trafień, drugi sześć. Po pięć dodali natomiast Piotr Komisarczuk i Tomasz Łacny.

Do końca zmagań opolanom pozostał mecz z Orlikiem Brzeg. Warto odnotować, iż dzięki pierwszej pozycji w rozgrywkach ligi wojewódzkiej Gwardia automatycznie wywalczyła miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski.