Jest już terminarz gier naszych zespołów piłki nożnej: od II ligi po klasę B

Znany jest już pełny terminarz gier wszystkich naszych zespołów piłkarskich na drugą część aktualnie toczącego się sezonu. Co ciekawe pierwsze mecze rundy wiosennej rozegrane zostaną jeszcze zimą, a ostatnie już latem.
I tak rok 2015 na boiskach piłkarskich oficjalnie zainauguruje nie kto inny, a siła numer jeden regionu, czyli MKS Kluczbork. Już w weekend 7-8 marca biało-niebiescy zagrają bowiem na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński, a tydzień później na swoim boisku ugoszczą Limanovię Limanowa. Ponadto w II lidze będą musieli rozegrać jeszcze 13 kolejek, a wyznaczone one zostały na każdy kolejny weekend, aż do 7-8 czerwca, kiedy to MKS podejmie Stal Mielec. Warto pamiętać, iż jedno spotkanie wyznaczono na środę - 20 maja.

W niższych ligach, którymi zawiaduje OZPN, większość zespołów wyjdzie na boisko 14-15 marca. Wtedy to wznowione zostaną rozgrywki w III lidze opolsko-śląskiej, IV lidze i klasie okręgowej.

Na czwartym poziomie dojdzie od razu do derbów, w których to Małapanew Ozimek podejmie Swornicę Czarnowąsy. Ponadto u siebie wystąpią Odra Opole i Skalnik Gracze, które ugoszczą rezerwy klubów z ekstraklasy: odpowiednio Podbeskidzia Bielsko-Biała i Piasta Gliwice. Z kolei Ruch Zdzieszowice w Bytomiu zagra z Szombierkami. Łącznie nasze zespoły rozegrają po 17 meczów i spotykać się będą w każdy kolejny weekend do 7-8 czerwca. Ponadto w terminarzu są cztery kolejki w środku tygodnia: 29 kwietnia, 13 i 27 maja oraz 3 czerwca.

Szczebel niżej jest pełna runda rewanżowa, czyli 17 kolejek, a ekipy rywalizować będą w każdy weekend do 20-21 czerwca. Zaplanowano także dwie kolejki na środę: 13 maja i 3 czerwca. A na dzień dobry zagrają: Sparta Paczków OKS - Olesno, Porawie Większyce - Stal Brzeg, Pogoń Prudnik - Racławia Racławice Śląskie, Piast Strzelce Opolskie - Orzeł Źlinice, Czarni Otmuchów - Polonia Głubczyce, Śląsk Łubniany - Chemik Kędzierzyn-Koźle, Victoria Chróścice - LZS Piotrówka, TOR Dobrzeń Wielki - LZS Mechnice, Olimpia Lewin Brzeski - Start Namysłów/

Natomiast w klasie okręgowej rywalizacja toczyć się będzie do 13-14 czerwca w każdy kolejny weekend. 3 czerwca drużyny walczyć będą w środę.

W ostatni weekend marca swoje boje wznowią z kolei ekipy z klasy A i B. W tej lidze do rozegrania na wiosnę jest 13 kolejek. Drużyny spotykać się będą w każdy następny weekend poza 4-5 kwietnia, kiedy to w przyszłorocznym kalendarzu wypadają Święta Wielkanocne. Raz wyjdą na boisko w Boże Ciało, czyli w czwartek 4 czerwca.

Tymczasem poznaliśmy także terminy decydujących gier wojewódzkiego Pucharu Polski, a odbywać się one będą zawsze w środy. Ćwierćfinały 22 kwietnia, półfinały 6 maja, a finał 20 maja.