Sport.pl

Po meczu Zaksy: Jesteśmy teraz w dobrej sytuacji [WIDEO, ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu CEV Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała u siebie 3:1 VaLePa Sastamala. Tym samym nasi siatkarze mają sporą zaliczkę przed rewanżem, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Finlandii.
Sam mecz był jednak bardzo wyrównany, choć trzeba zaznaczyć, iż gospodarze wystąpili niemalże w rezerwowym zestawieniu. To miało wpływ na przebieg meczu, albowiem w każdym secie trwała niezwykle wyrównana walka. W żadnym z nich przewaga jednej czy drugiej drużyny nie była bezdyskusyjna. W pierwszej partii gospodarze wygrali na przewagi 27:25, w kolejnej przegrali do 23, w następnej zwyciężyli w podobnym stosunku, a w ostatniej ugrali trzy punkty więcej od rywala. Obszerniejsza relacja z meczu TUTAJ

- Nie graliśmy na swoim maksymalnym pułapie, a przeciwnicy prezentowali się dobrze. Dzięki tej wygranej jednak jesteśmy w dobrej sytuacji przed rewanżem. Poza tym cieszy również to, że zawodnicy najbardziej eksploatowani mogli odpocząć - nie krył zadowolenia po spotkaniu Paweł Zatorski.

Zobacz i posłuchaj, co jeszcze powiedział nasz libero [od 1:10]Poza nim w składzie Zaksy zaprezentowali się również: Abdel-Aziz, van Dijk, Wiśniewski, Rejno, Ruciak, Lucas Loh oraz rezerwowi tego dnia Zagumny, Witczak, Kaźmierczak, Zapłacki.

Więcej o: