Bonk, Dołęga, Czekiel i inni wystartują w Opolu już w sobotę

25 lat istnienia obchodzi właśnie jeden z najbardziej utytułowanych klubów w regionie, czyli Budowlani Opole. Z tej okazji już dziś w siedzibie naszych ciężarowców odbędzie się specjalna impreza połączona z turniejem.
Sukcesami Budowlanych Opole można by spokojnie obdzielić kilka klubów. Wystarczy przypomnieć, iż przez ćwierćwiecze opolscy sztangiści wywalczyli m.in. cztery medale igrzysk olimpijskich (srebro zdobywali Krzysztof Siemion i Szymon Kołecki, a brąz Sergiusz Wołczaniecki i Bartłomiej Bonk), pięć krążków światowego championatu i aż 19 razy stawali na podium mistrzostw Starego Kontynentu, do tego zgarnęli również kilkanaście medali młodzieżowych mistrzostw świata i Europy, a także mistrzostw kraju oraz są hegemonami w kwestii Drużynowych Mistrzostw Polski, gdzie praktycznie od początku istnienia co roku zdobywają złoto.

W sobotnich zmaganiach z okazji uczczenia jubileuszu weźmie udział ośmiu naszych zawodników. W tym gronie znajdą się zarówno czołowi sztangiści klasy światowej jak wspomniany Bonk, europejskiej: Kornel Czekiel i Daniel Dołęga, krajowej: Paweł Koszałka (wraca po dwóch latach dyskwalifikacji) i Łukasz Krawczyk, jak i czołówka młodzieży w Polsce: Sebastian Hoim, Bartłomiej Barth i Walenty Jarmoliński, a do tego dwóch specjalnie zaproszonych gości: Mateusz Szadkowski z Polwicy Wierzbno oraz Białorusin Siergiej Harcinik. - Nie ma co kryć, że na taką obsadę wpływ miały pieniądze. Chcemy po prostu, żeby zostały one u nas i byśmy mogli je przeznaczyć na swoich chłopaków, a nie spraszać nie wiadomo jakie nazwiska - tłumaczy trener i dyrektor klubu Ryszard Szewczyk, dodając, iż jest to praktyka stosowana także u innych i sprawdza się całkiem nieźle.

Trudno się zresztą z nim nie zgodzić, tym bardziej że mało który szkoleniowiec w opolskim sporcie ma taki posłuch jak on. Dość powiedzieć, iż to właśnie Szewczyk od początku istnienia trzyma w ryzach cały klub. A pomagają mu w tym trenerzy Bolesław Kardela i Krzysztof Siemion.

Co ciekawe, podczas stosownych uroczystości obecni będą również ciężarowcy reprezentujący barwy poprzednika Budowlanych, czyli Odrę Opole, która miała sekcję podnoszenia ciężarów przez ponad cztery dekady. - Przecież to jest ciągłość. To samo miejsce, ta sama tradycja - mówi krótko w swoim stylu Szewczyk i dodaje, iż zaproszenie przyjęli choćby Tadeusz Rutkowski i Piotr Krukowski, którzy zostaną uhonorowani specjalnymi medalami.

Początek imprezy w hali przy ul. Duboisa o godz. 11. Wstęp wolny