Nasi najlepsi szczypiorniści nie zawiedli

Z siedmiu drużyn z Opolszczyzny rywalizujących w I i II lidze piłki ręcznej w mijający weekend nie zawiodły tylko te najlepsze. Zwycięstwa wywalczyły bowiem jedynie Gwardia Opole i Olimp Grodków na zapleczu Superligi oraz ASPR Zawadzkie na trzecim poziomie zmagań.
Zdjęcia i relacja z meczu podopiecznych Rafała Kuptela z Ostrovią Ostrów Wlkp. TUTAJ. Druga siła regionu, czyli Olimp również nie miała większych problemów ze zwycięstwem, po tym jak w hali przy ul. Sienkiewicza stawiła się przedostatnia w stawce ŚKPR Świdnica. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 27:19, a na uwagę zasługuje świetna postawa ich golkiperów Łukasza Romatowskiego i Tomasza Wasilewicza. Do wygranej mocno przyłożył się również Bartosz Żubrowski, rzucając sześć bramek, po cztery gole dołożyli natomiast Łukasz Gradowski i Paweł Chmiel, ponadto zagrali także: Bujak 3, Kolanko 3, M. Biernat 2, T. Biernat 2, Świerczyński 2, Ogorzelec 1, P. Biernat, Górny, Maciejewski.

Z kolei ASPR rozbił u siebie Spartę Oborniki Wlkp. 38:28, a do zwycięstwa nasz zespół poprowadził duet Łukasz Płonka i Lesław Kąpa. Pierwszy zanotował bowiem dziewięć celnych trafień, a drugi osiem. Zagrali także: Krygowski 6, Hertel 5, Całujek 3, Albingier 1, Kalisz 1, Kubillas 1, Morzyk 1, Skowroński 1, Szlensog 1, Zagórowicz 1, Kulej, Szulc oraz bramkarze Donosewicz i Puszkar. OSiR Komprachcice uległ natomiast na wyjeździe Żagwi Dzierżoniów 27:29.

Komplet porażek w rozgrywkach pań: Otmęt nie sprostał w Krapkowicach Sośnicy Gliwice 22:25, a TOR Dobrzeń Wielki w meczu na szczycie II ligi uległ w Żorach tamtejszemu MTS-owi 17:26.