Kolejarz Opole bez licencji start w II lidze

Tylko dwa zespoły, które w następnym roku mają występować w II Polskiej Lidze Żużlowej, otrzymały od Polskiego Związku Motorowego licencję na sezon 2015.
W tym wąskim gronie nie ma niestety Kolejarza Opole. Jak na razie prawo jazdy w II lidze mają tylko KSM Krosno (z licencją bezwarunkową) oraz Wanda Kraków (licencja warunkowa). Bez licencji poza opolanami pozostają kluby z Piły, Rawicza, Lublina, Częstochowy i Gdańska.

Nie ma jednak powodów do paniki, bowiem dość powszechną sytuacją jest, że nie wszystkie kluby dopuszczone do rozgrywek ligowych otrzymują licencję od razu w pierwszym terminie. Teraz czeka je procedura odwoławcza, a PZMot kolejne decyzje dotyczący pozwolenia na start w rozgrywkach ma podjąć podczas posiedzenia prezydium 12 grudnia.

Co ciekawe kłopoty z otrzymaniem licencji miały tylko zespoły II-ligowe. Komisja już w pierwszym terminie przyznała je bowiem ośmiu klubom ekstraligowym i sześciu I-ligowym. Wciąż jednak nie wiadomo, jaki będzie skład poszczególnych klas rozgrywkowych. Być może zespoły z Lublina i Krakowa uzupełnią skład I ligi. Szczególnie w przypadku Wandy to o tyle dziwne, że klub w sezonie 2014 zrezygnował z jazdy w barażach o awans.