Zaksa Kędzierzyn-Koźle ma nowego prezesa

Po dwóch miesiącach bezkrólewia dziś poznaliśmy nazwisko nowego sternika najlepszej siatkarskiej drużyny na Opolszczyźnie. Dotychczasową prezes, a obecnie prezydent miasta Sabinę Nowosielską, zastąpi na stanowisku Mirosław Ptasiński.
Kibicom Zaksy specjalnie przedstawiać go nie trzeba, bowiem od dwóch miesięcy, czyli od czasu zawieszenia Nowosielskiej na stanowisku (z powodu kampanii wyborczej), pełnił już obowiązki prezesa klubu.

Po tym jak Nowosielska wygrała wybory na prezydenta Kędzierzyna-Koźla, konieczny był jednak wybór nowych władz klubu. Dziś rada nadzorcza Zaksy podjęła decyzję, że prezesem już oficjalnie zostanie właśnie Ptasiński. - Dla mnie jest ważny klub i firma. Tak naprawdę Kędzierzyn-Koźle to po pierwsze, Grupa Azoty ZAK, a po drugie - Zaksa. To są dwa wyróżniki i symbole tego miasta, chciałbym, by obie spółki funkcjonowały bez zarzutu - mówił Ptasiński na początku października po mianowaniu go p.o. prezesa, nie kryjąc przy tym sympatii zarówno do dyscypliny, jak i samej drużyny.

Warto jeszcze dodać, że wcześniej był on równocześnie przewodniczącym rady nadzorczej, a po wyborze na prezesa na tamtym stanowisku zastąpi go uprzednia sekretarz, czyli Jadwiga Cichoń.

Z kolei Sabina Nowosielska dziś oficjalnie złożyła rezygnację ze stanowiska prezes klubu, po czym została zaprzysiężona na prezydenta miasta. - To najbardziej bolesny element kampanii wyborczej. Tym bardziej że był to chyba jeden z najwspanialszych okresów mojego życia - tłumaczyła niedawna szefowa kędzierzyńskich siatkarzy.

Przypomnijmy, iż pod jej wodzą Zaksa wywalczyła wicemistrzostwo kraju, dwa razy zdobyła Puchar Polski oraz dotarła do Final Four Ligi Mistrzów, czyli najbardziej prestiżowych zmagań w siatkówce klubowej.