Student politechniki piąty w Akademickich Mistrzostwach Świata

Tomasz Rosoł zajął piątą pozycję podczas IV AMŚ w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Chiang Mai w Tajlandii. To kolejny sukces studenta Politechniki Opolskiej.
Pochodzący z Tarnowskich Gór sztangista (do niedawna zawodnik Budowlanych Opole, obecnie reprezentuje barwy Górnika Polkowice) od lat należy do czołówki polskich zawodników w kategorii wagowej 69 kg. Tylko w tym roku zdobył m.in. złoto Akademickich Mistrzostw Polski, srebro mistrzostw Polski seniorów oraz - co ciekawe - brązowy medal w typach Uczelni Technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym.

Na zakończenie sezonu reprezentował polibudę w Akademickich Mistrzostwach Świata, gdzie zaprezentował się z dobrej strony. Co prawda nie udało mu się stanąć na podium, ale tak naprawdę medal był poza jego zasięgiem (do trzeciego miejsca stracił aż 25 kilogramów).

Na pomoście w Chiang Mai wyrwał 130 kg i podrzucił 153 kg, dzięki czemu z wynikiem w dwuboju 283 kg uplasował się na piątej lokacie. Do czwartego Chińczyka Fuqiang Chena stracił tylko dwa kilogramy. Na podium w kategorii 69 kg stanęli Francuz Bernard Kingue Matam (318 kg), Tairat Bunsuk z Tajlandii (312 kg) i Japończyk Takehiro Kasai (308 kg).

Warto dodać, że reprezentacja polskich studentów zdobyła podczas AMŚ dwa złote medale, a na najwyższym stopniu podium stanęli Adrian Pawlicki (kategoria 85 kg) i Łukasz Grela (94 kg).