Rozlosowano pary wojewódzkiego Pucharu Polski. Najgorzej trafiła Odra

W siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary ćwierćfinałowe i półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Na tym etapie zagrają trzej III-ligowcy, jeden zespół z IV ligi i aż cztery z klasy okręgowej.
W ćwierćfinale najciekawszą parą wydaje się być pojedynek lidera IV ligi Polonii Głubczyce z prowadzącą w III lidze Odrą Opole. Co ciekawe, w poprzedniej rundzie poloniści wyeliminowali z rozgrywek drugą drużynę klubu ze stolicy województwa Odrę II Groszmal Opole, wygrywając 3:0. Pierwszy zespół niebiesko-czerwonych będzie miał więc okazję do zrewanżowania się rywalom za porażkę rezerw.

Tak się złożyło, że w drugiej parze ćwierćfinałowej wicelider okręgówki LZS Proślice podejmie innego III-ligowca Ruch Zdzieszowice, zaś zwycięzcy obu wspomnianych meczów zmierzą się ze sobą w półfinale. Można się więc spodziewać, że dwaj główni faworyci wojewódzkiego PP, czyli Odra i Ruch, zagrają ze sobą już w półfinale.

W drugiej części drabinki los skojarzył ze sobą dwie inne ekipy z klasy okręgowej Fortunę Głogówek i Burzę Lipki. A zwycięzca tego spotkania w walce o finał zagra z lepszym z pary LZS Kup - Skalnik Gracze.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowane są na 22 kwietnia (godz. 17), a półfinałowe na 6 maja (godz. 17.30). Wielki finał odbędzie się z kolei 20 maja.