Rodzinne pływanie na basenie Wodna Nuta [ZDJĘCIA]

W ostatniej imprezie w tym roku na opolskiej 50-metrowej pływalni rozegrano mistrzostwa województwa opolskiego amatorów Family Cup 2014. Poza startami indywidualnymi, pływano także w nietypowej sztafecie rodzinnej.
To już ósma edycja Mistrzostw Polski Amatorów Family Cup, których eliminacją regionalną były właśnie opolskie zawody. Poza pływakami z naszego regionu na Wodnej Nucie ścigali się także pływacy z województw ościennych.

W najciekawszej konkurencji, czyli sztafecie rodzinnej na dystansie 4x25 metrów, najszybsza okazała się rodzina Dudek z Nysy, która uzyskała czas 1:06,98. Drugie miejsce zajęła rodzina Łopianiak z Opola (1:08,17), a trzecie Kruczek z Prudnika (1:12,45). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Okopińscy z Kudowy Zdroju oraz Drońscy i Kowzan z Opola.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był zaledwie czteroletni Piotr Firlus, który pokonał dystans 25 metrów w asyście taty z czasem 1:05,30, a najstarszym 62-letni Aleksander Stuła, który triumfował w kategorii rocznik 1964 i starsi.

***

Poza pływakami amatorami w ten weekend wystartowali także najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki z klubów z naszego regionu, którzy na basenie Strzelec w Strzelcach Opolskich wystartowali w Mistrzostwach Okręgu Opolskiego.

Wystąpiło 134 pływaków i pływaczek, w tym m.in. najbardziej utytułowani: 17-letnie zawodniczki trenujące na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie: Magdalena Samulik i Magdalena Sproska, w SMS-ie Wrocław Marta Greglak, w SMS-ie Racibórz Aleksandra Tomala i Małgorzata Niedźwiecka oraz 14-letni Mikołaj Kempa (SMS Oświęcim), Remigiusz Grudziecki, Marta Nowak i Jakub Wasiuk.

Najlepszymi zawodnikami mistrzostw w kategorii open zostali Niedźwiedzka i Kempa (oboje MMKS Kędzierzyn-Koźle), w grupie juniorów starszych Niedźwiecka i Grudziecki (MMKS), wśród juniorów Kempa i Nowak (MMKS), w kategorii młodzików: Vanessa Spik i Marcel Guzy (Vega Dobrodzień), a w gronie dzieci: Iza Jagielniak (UKS 5 plus 1 Opole) i Michał Maystrenko (Zryw Opole).

Pięć najlepszych zawodniczek Zrywu: Sproska, Samulik, Tomala, Greglak i Dymarek oraz trójka zawodników MMKS-u: Niedźwiedzka, Skorulski i Grudziecki wystąpią w nadchodzący weekend w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Warto dodać, że sędzią głównym imprezy w kategorii kobiet będzie Zofia Kozina-Oloś sędzia międzynarodowy FINA i Prezes Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.