Sport.pl

Ciekawy plan sparingów Odry: jest nawet rywal z ekstraklasy

Chociaż piłkarze Odry Opole rozpoczną przygotowania zimowe dopiero 12 stycznia, to już teraz znamy wstępny plan gier kontrolnych. A ten zapowiada się bardzo atrakcyjnie.
Podopieczni Zbigniewa Smółki sparować będą choćby z zespołem polskiej ekstraklasy oraz z przedstawicielami rodzimej i czeskiej I ligi. Swój pierwszy mecz niebiesko-czerwoni rozegrają pięć dni po powrocie ze świąteczno-noworocznej przerwy, po badaniach wydolnościowych. Ich rywalem będzie wówczas Górnik Łęczna (11. miejsce na koniec rundy jesiennej w elicie, ale w ostatnim meczu pokonał mistrza Polski Legię Warszawa 3:1). Pojedynek ten odbędzie się jednak w Wałbrzychu. Tydzień później Odra wyjdzie na boisko w Częstochowie, gdzie zmierzy się z tamtejszym Rakowem. Pierwsze spotkanie w 2015 roku na swoim boisku rozegra natomiast 28 stycznia, kiedy to podejmie Bystrzycę Kąty Wrocławskie. Co ciekawe, raz przyjdzie opolanom zmierzyć się z ekipą z Czech, a pisząc ściślej - będzie to SFC Opawa, a drużyny zmierzą się 7 lutego blisko granicy, mianowicie w Głuchołazach.

Łącznie na razie zaplanowano dziewięć sparingów, a ostatni przeprowadzony będzie 7 marca w Oławie z MKS-em, czyli tydzień później przed wznowieniem zmagań w opolsko-śląskiej III lidze.

Oto pozostały plan gier Odry: 30.01 Termalica Bruk-Bet Nieciecza (Rybnik), 4.02 Miedź Legnica (Legnica), 14.02 Ślęza Wrocław (Siechnice), 20.02 LKS Krzyżanowice (Opole)

Przypomnijmy jednak, iż daty i miejsca powyższych meczów mogą ulec zmianie.

Więcej o: