Początek wielkiego maratonu aktywności na Politechnice Opolskiej

Już dziś w hali PO przy ul. Prószkowskiej zainaugurowany zostanie program ?Maraton Codziennej Aktywności?. To ogólnopolska akcja mająca na celu zachęcenie ludzi do codziennego ruchu i walki z otyłością.
Akcja została już zainaugurowana m.in. w Łodzi, Lublinie, Warszawie i Rzeszowie, dziś program ruszy oficjalnie także w Opolu i Katowicach. Z tej okazji o godz. 15.30 w hali na II kampusie PO odbędzie się impreza promująca maraton, a wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach: latino (godz. 15.30, prowadząca Żaneta Kobylańska), interwał fitness (16.30, Przemysław Domaszewski), zumby (17.30, Anna Krysztof) i body shape (18.30, Monika Biedka). Wstęp jest bezpłatny.

Sam program "Maraton Codziennej Aktywności" ma znacznie szerszy wymiar. Idea polega na "pokonaniu" maratonu, czyli dystansu 42 195 metrów, ale nie tylko poprzez bieganie, lecz wszelką aktywność fizyczną: spacer, nordic walking, jazdę na rowerze, ćwiczenia w klubie fitness, pływanie itp.

Wszelka aktywność w oparciu o indywidualne dane (płeć, wiek, wzrost, waga) jest przeliczana na metry, a w ten sposób można się przekonać, jak szybko, w jakim tempie i w ilu odcinkach można pokonać maraton. Rejestracja do programu pod adresem www.maratonaktywnosci.pl, więcej informacji na ten temat także na Facebooku. Każda osoba, która zarejestruje się w programie lub weźmie udział w dowolnej akcji promującej go, otrzyma voucher na bezpłatny dzień aktywności w sieci klubów fitness CALYPSO w dowolnym miejscu w Polsce.