Jest kalendarz żużlowy na przyszły rok. Opole nie dostało żadnej imprezy

Polski Związek Motorowy opublikował terminarz na sezon 2015, niestety wśród organizatorów imprez, nie wliczając meczów ligowych, nie znajdziemy Kolejarza. Nie oznacza to jednak, że w Opolu nie będzie żadnego turnieju, bo kilka z nich nie ma jeszcze potwierdzonego miejsca rozgrywania.
Jak informowaliśmy jakiś czas temu, opolski klub stara się o organizację na stadionie przy Wschodniej meczu reprezentacji Polski z Resztą Świata. Może się jednak okazać, że opolscy kibice nie zobaczą w przyszłym roku wielu więcej ciekawych imprez.

Niepotwierdzone są jeszcze miejsca rozgrywania turniejów m.in. Zaplecza Kadry Juniorów i Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, w tym przypadku jednak ciężko zachwycać się poziomem tych imprez. Zajęte są już z kolei m.in. Finał Srebrnego Kasku (odbędzie się w Pile), Brązowego Kasku (Rawicz). A półfinał Brązowego Kasku rozegrany zostanie w Poznaniu, w którym nie ma klubu ligowego. To oczywiście metoda aktywizowania środowisk żużlowych w całym kraju, pytanie tylko, czy Opole nie powinno się też promować takimi imprezami? Organizacja turnieju w stolicy Wielkopolski to równocześnie dowód na to, że jest szansa, by w Opolu odbywały się imprezy żużlowe, nawet jeśli nie będzie rywalizacji ligowej.

Kłopot w tym, że do obsadzenia pozostało niewiele turniejów. Kolejarzowi odpadają bowiem także m.in. imprezy Indywidualnych Mistrzostw Polski. PZMot postanowił, że ćwierćfinały rozegrane zostaną w Pile, Krośnie, Rawiczu i Gdańsku, a półfinały w Krakowie i Ostrowie. Co ciekawe, imprez z udziałem reprezentacji Polski, o jedną z nich starają się opolscy działacze, w kalendarzu znalazło się aż siedem. Pytanie więc, w jak silnej obsadzie będzie ona rozgrywana.