Sport.pl

Na zakończenie roku na Toropolu wystąpi mistrz Polski

W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością w tym roku hokeiści Orlika Opole zmierzą się dziś o godz. 18.30 z mistrzem kraju i aktualnym wiceliderem PHL Ciarko PBS Bank KH Sanok. Czy opolanie znów sprawią niespodziankę?
Na inaugurację sezonu beniaminek z Opola niespodziewanie wygrał na Toropolu z ekipą z Sanoka 6:4, mimo iż w połowie meczu przegrywał już 0:3. Rozegrany kilka dni później rewanż na lodowisku rywali również był bardzo zacięty, a tym razem minimalnie lepsza okazała się drużyna Ciarko, która zwyciężyła 2:1. Co prawda trzecie spotkanie obu zespołów było już wyjątkowo jednostronne (Orlik przegrał 0:8 i jest to najwyższa porażka opolan w sezonie), ale i tak można się dziś spodziewać emocji, zwłaszcza że w naszej drużynie powinni wystąpić dwaj zakontraktowani kilka dni temu zawodnicy: słowacki obrońca Tomas Valecko i ukraiński napastnik Yevgeni Lymansky.

Początek dzisiejszego pojedynku na Toropolu tradycyjnie o godz. 18.30. Warto jeszcze dodać, że to pierwsze spotkanie czwartej, ostatniej rundy sezonu zasadniczego. Po jej rozegraniu liga zostanie podzielona na dwie części (miejsca 1-6 i 7-10), a hokeistów czeka kolejna runda. Dla opolskich kibiców to już ostatni mecz w tym roku, naszych hokeistów czeka jeszcze pojedynek w Katowicach z outsiderem HC GKS-em (30 grudnia). Kolejny mecz w Opolu już 2 stycznia, a Orlik podejmie wówczas obecnego lidera rozgrywek GKS Tychy.

Więcej o: