Zaksa kończy rok z przytupem. Przełamie się?

Mocne zakończenie roku przed siatkarzami, działaczami i kibicami Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Przedostatniego dnia A.D 2014 zbiegły się bowiem dwa ważne wydarzenia w hali Azoty: najpierw otworzona zostanie tam Sala Chwały, a następnie rozegrany będzie hit rundy zasadniczej.
Na ostatnim wydarzeniu sportowym na Opolszczyźnie w tym roku pojawi się bowiem rywal nie byle jaki, a mianowicie siatkarze wielkiej Skry Bełchatów. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco i nie ma się co dziwić, wszak zobaczymy na parkiecie aż sześciu złotych medalistów ostatnich mistrzostw świata rozgrywanych we wrześniu w Polsce. W naszej drużynie będzie to duet Pawłów: Zagumny i Zatorski, a w ekipie rywali uznany MVP tychże zmagań Mariusz Wlazły, najlepszy środkowy Karol Kłos oraz Michał Winiarski i Andrzej Wrona. Do tego brązowy medalista z reprezentacją Niemiec libero Ferdinand Tille. Jeśli dodamy, że Skra to aktualny mistrz Polski i wicelider rozgrywek, to nietrudno się domyślić, iż przerwanie serii czterech porażek z rzędu będzie dla kędzierzynian wyjątkowo trudne. Zainteresowanie tym spotkaniem jest tak duże, iż wyczerpały się już bilety. Dla tych, którzy nie zdążyli z ich kupnem, relacja w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD. Początek starcia o godz. 16.30.

Tymczasem równo 60 minut przed pierwszym gwizdkiem odbędzie się uroczyste otwarcie "Sali Chwały Zaksy". To lokum, które ma przypominać o najpiękniejszych dniach w historii klubu. Zaprezentowane zostaną puchary i medale wywalczone w kraju i na kontynencie. Jakby tego było mało, z mozaiki złożonej ze zdjęć kibiców powstał również podświetlony napis Zaksa, a jedną ze ścian pokryje wielki kolaż składający się z historycznych fotografii. Na ten projekt przeznaczono 30 tys. zł, a uzbierano je w znacznej mierze z datków od kibiców.

Mecenasami akcji są m.in. obecni i byli zawodnicy naszego klubu, jak wspomniani Zagumny i Zatorski, Paweł Papke czy Sebastian Świderski, który jest aktualnie trenerem trójkolorowych. Inicjatywę wsparł również Waldemar Wspaniały. Warto podkreślić, iż w dniach, w których nie będą rozgrywane mecze Zaksy, sala będzie ogólnie dostępna.