Sport.pl

III-ligowa Odra Opole pojedzie na obóz do Turcji

Rzadkością jest, aby zespół z tak niskiej klasy rozgrywkowej wyjeżdżał na zagraniczne zgrupowanie, a co dopiero do tak egzotycznego kraju jak Turcja. Tymczasem lider III ligi opolsko-śląskiej w okresie zimowych przygotowań tydzień spędzi w miejscowości Alanya.
Jak informuje oficjalna strona internetowa niebiesko-czerwonych, 25 lutego piłkarze z Opola wyjadą na obóz treningowy do Turcji, a będą tam przebywać do 6 marca. Poza samymi treningami Odra będzie miała także okazję zagrać dwa mecze sparingowe z ciekawymi rywalami. W sobotę 28 lutego zmierzą się z drużyną z I ligi Kazachstanu FC Kaspij Aktau, a 3 lub 4 marca zagrają najprawdopodobniej z zespołem z ligi rosyjskiej.

Co ciekawe, turecki obóz jest pomysłem samych piłkarzy, a zgodzili się oni współfinansować wyjazd z własnych pieniędzy. Do organizacji obozu dołoży się także jeden ze sponsorów klubu. Warto jeszcze przypomnieć, że to drugi zagraniczny wyjazd Odry w przerwie zimowej w ostatnich latach. W czasach gdy sponsorem klubu była holenderska firma OTTO, zespół przebywał bowiem na zgrupowaniu w Holandii.

Więcej o: