Aż 13 reprezentantów Opolszczyzny powołanych do kadry narodowej

Zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego ogłosił skład reprezentacji Polski na rok 2015. Wśród powołanych znalazło się jedenastu zapaśników i dwie zapaśniczki LKS-u Orzeł Namysłów.
Do kadry narodowej seniorów powołano czterech zawodników Orła. Dwaj z nich: Krystian Brzozowski (kategoria wagowa 74 kg) i Radosław Marcinkiewicz (86 kg), od lat są w ścisłej krajowej czołówce, dwaj pozostali to jeszcze młodzi, perspektywiczni zapaśnicy: aktualny wicemistrz Polski seniorów Arkadiusz Bohm (70 kg) oraz zaledwie 22-letni młodzieżowiec Patryk Dworczyk (61 kg).

Dwóch pierwszych z wymienionych zawodników czekają w tym roku m.in. kwalifikacje do igrzysk w Rio de Janeiro, a pierwszą szansą na zapewnienie sobie startu na olimpiadzie będą wrześniowe mistrzostwa świata w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. Ponadto namysłowianie wystąpią także w rozgrywanych po raz pierwszy w historii Europejskich Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w czerwcu w Baku w Azerbejdżanie.

Czterej kolejni zapaśnicy Orła zostali powołani do reprezentacji Polski juniorów do lat 20, a znaleźli się w niej: Szymon Makuch (55 kg), Robert Zubyk (60 kg), Przemysław Komsa (66 kg) i Rafał Czyżowicz (84 kg). Trzej kolejni są w kadrze juniorów młodszych do lat 17: Jakub Makuch (50 kg), Wiktor Lejczak (63 kg) oraz Paweł Malicki (69 kg).

Poza naszymi zawodnikami powołania do reprezentacji otrzymały także dwie juniorki młodsze: Alicja Czyżowicz (52 kg) i aktualna mistrzyni Europy Ewelina Ciunek (65 kg).

Warto jeszcze dodać, że trenerami klubowymi Orła są Krzysztof Pawlak i Marcin Marcinkiewicz, a co ciekawe, ten drugi jest równocześnie szkoleniowcem reprezentacji Polski kobiet do lat 20.