Nietypowe urodziny na... lodowisku. Życzenia od wiceprezydenta [ZDJĘCIA]

Opolską tradycją staje się powoli, że trener Orlika Jacek Szopiński swoje urodziny obchodzi na Toropolu. Przed wtorkowym spotkaniem z JKH GKS Jastrzębie szkoleniowiec otrzymał tort w kształcie koszulki hokejowej, a życzenia składał mu m.in. wiceprezydent Opola Janusz Kowalski.
Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek pojedynku 32. kolejki ekstraklasy, w boksie gospodarzy pojawił się prezes klubu Dariusz Sułek z okazałym tortem urodzinowym w kształcie koszulki hokejowej - oczywiście w barwach Orlika, żółto-niebieskich - i liczbą 51, bo właśnie tyle lat skończył dzień wcześniej trener Szopiński. Życzenia urodzinowe poza prezesem składał jubilatowi wiceprezydent miasta odpowiedzialny za sport Janusz Kowalski. Co ciekawe, to już drugi rok z rzędu, kiedy szkoleniowiec dostaje tort urodzinowy. Identyczna sytuacja była w ubiegłym roku, gdy opolanie występowali jeszcze w I lidze.

Niestety, podopieczni trenera Szopińskiego nie zrobili mu urodzinowego prezentu i po słabszym spotkaniu przegrali z faworyzowanym JKH GKS-em 1:3. - Gratuluję drużynie Jastrzębia zwycięstwa. W dzisiejszym było zespołem lepszym, my zagraliśmy trochę słabiej niż w tych ostatnich spotkaniach. Byliśmy mniej świeży od gości, nie potrafiliśmy stworzyć sobie klarownych sytuacji. Każdy mecz jest inny, a dzisiejszy dzień na pewno nie był naszym dniem. Przegraliśmy z jednym z faworytów, ale nie poddajemy się i walczymy dalej o miejsce w pierwszej szóstce - komentował po spotkaniu Szopiński.