300 biegaczy i biegaczek wystartowało w biegu "Policz się z cukrzycą" [WIDEO]

Około 300 osób pobiegło w rozgrywanym w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 3. Opolskim Biegu "Policz się z cukrzycą". - Cieszymy się, bo frekwencja jest wspaniała. W zeszłym roku biegło około 180 osób, dziś prawie dwa razy więcej - mówiła koordynatorka imprezy Katarzyna Marcinków.
Trasa biegu wiodła bulwarami miejskimi i liczyła 4,5 km. - Uciekłem reszcie stawki po pierwszym kilometrze i jestem - powiedział na mecie zwycięzca wyścigu, 33-letni Szymon Wąsowicz, który uzyskał rewelacyjny czas 15 minut 23 sekundy. Wśród kobiet najlepsza okazała się z kolei znana opolska biegaczka Teresa Uciechowska-Ruzik.

Dla wielu startujących czasu uzyskany na trasie nie miał jednak większego znaczenia, bo najważniejszy był sam udział w charytatywnej imprezie, odbywającej się w ramach WOŚP. Nic dziwnego, że nie zabrakło biegaczy z psami czy uczestników w dziwnych przebraniach. - Biegnę dla Orkiestry po raz trzeci - powiedział Mariusz Szyroki z Głogówka, który przebrał się za pingwina.

Zanim biegacze wyruszyli na trasę, czekała ich rozgrzewka, która poprowadził trener Gwardii Opole Rafał Kuptel wraz ze swoimi szczypiornistami. Co ciekawe, na starcie pojawili się także m.in. futboliści amerykańscy Wolverines Opole, którzy pobiegli w pełnym stroju.