Będą pieniądze na żużel w Opolu. Miasto przekaże 300 tys. zł na nowy klub [WIDEO]

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski spotkał się dziś z dziennikarzami na krótkim briefingu, by poinformować, że miasto przekaże 300 tys. zł na nowy klub żużlowy. - Najpierw spotkamy się ze środowiskiem, a później ogłosimy konkurs ofert - informuje prezydent.
Przypomnijmy, że w czwartek władze Opola ogłosiły wyniki konkursu na dotacje dla klubów sportowych w mieście, a zgodnie z decyzją władz żadnych pieniędzy nie otrzymał Kolejarz Opole. - Brak dotacji jest spowodowany słabymi wynikami, warunkami organizacyjnymi i finansowymi klubu - tłumaczył Kowalski, a wśród innych zarzutów stawianych klubowi pojawiły się także m.in. brak zainteresowania sponsorów, słaba infrastruktura, brak perspektyw rozwoju Kolejarza i spadkowa tendencja rozwoju dyscypliny.

Włodarze Opola podkreślali przy tym jednak, że nie odwracają się od żużla, chcą wprowadzić program naprawczy dyscypliny, przejąć stadion w struktury zarządzania MOSiR-u i pomóc w stworzeniu nowych struktur klubu. Żadne kwoty, jakie mógłby otrzymać ewentualny nowy klub, jednak nie padły.

Dziś prezydent Wiśniewski zadeklarował konkretną kwotę, którą miasto chce wspomóc nowy klub żużlowy. - Chcemy zorganizować konkurs ofert skierowany tylko do środowiska żużlowego. Czy to będzie jedna wspólna oferta, czy więcej, zobaczymy. Jesteśmy gotowi przekazać podmiotowi gwarantującemu rozwój żużla w Opolu 300 tys. zł. Trzeba działać szybko, bo czasu jest bardzo mało - podkreślał Wiśniewski. Tłumaczył przy tym, że w najbliższym czasie wystosuje prośbę do radnych miasta, aby zgodzili się na jego propozycję przekazania tych 300 tys. zł na sport żużlowy.

Zanim to nastąpi, prezydent spotka się ze środowiskiem żużlowym, aby porozmawiać na temat sytuacji tej dyscypliny sportu. Na piątkowe spotkanie zaproszeni zostali działacze żużlowi z Opola, a także wicemarszałek Grzegorz Sawicki oraz mistrz świata Jerzy Szczakiel. Wśród zaproszonych są również powszechnie wskazywani w środowisku jako ewentualni twórcy nowego klubu Andrzej Hawryluk i trener Piotr Żyto oraz obecni włodarze Kolejarza z prezesem Jerzym Drozdem na czele. - Chcemy, aby była to dyskusja w szerszym gronie. Jest potrzeba integracji środowiska, chciałby aby ludzie, którzy przez lata angażowali się w żużel, spotkali się i podyskutowali. Nikogo nie przekreślamy, każdy może wystartować w konkursie - zaznaczał prezydent Wiśniewski.