Odra Opole rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej

W poniedziałkowe popołudnie opolscy piłkarze wrócili do wspólnych treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. Przed liderem III ligi opolsko-śląskiej dziewięć tygodni przygotowań. W wywalczeniu awansu pomóc ma nowy asystent trenera Zbigniewa Smółki - Krzysztof Kapelan.
Znany na Opolszczyźnie szkoleniowiec w sztabie trenerskim zastąpił Andrzeja Gancarczyka, a będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne niebiesko-czerwonych. Kapelan w przeszłości pracował już z trenerem Smółką w Czarnych Żagań i MKS-ie Kluczbork, był również pierwszym szkoleniowcem obu tych klubów, prowadził także LZS Piotrówka, a przez ostatnie półtora roku dolnośląskiego IV-ligowca Olimpię Kowary.

Pracę w Odrze trener Kapelan oficjalnie rozpoczął dziś - podczas pierwszych tegorocznych zajęć, kiedy piłkarze Odry spotkali się w Centrum Sportu po nieco ponad trzech tygodniach wolnego. Poza zawodnikami pierwszej drużyny na treningu pojawili się na nim również juniorzy, którzy będą przygotowywać się do rundy wiosennej z zespołem seniorów.

Pierwszy sprawdzian formy czeka Odrę już w sobotę, kiedy niebiesko-czerwoni zmierzą się w Wałbrzychu z grającym w T-Mobile Ekstraklasie Górnikiem Łęczna.