Nasz najlepszy zespół zaczyna dziś zimowe granie

Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym rozegra dziś najsilniejszy piłkarski klub regionu. I to od razu z nie byle kim, albowiem MKS Kluczbork, o którym mowa, zmierzy się z ekstraklasowym GKS-em Bełchatów.
Do tego pojedynku dojdzie w Kleszczowie, a w naszej drużynie ma zaprezentować się Piotr Giel, będący bardzo blisko powrotu do gry w biało-niebieskich barwach, w których występował już wiosną poprzedniego sezonu i prezentował się rewelacyjnie. Wszak na przestrzeni jednej rundy zdobył wówczas 12 goli.

Sprawdzana będzie także przydatność dwóch młodych bramkarzy: Oskara Pogorzelca (obecnie II-ligowa Siarka Tarnobrzeg, kiedyś juniorzy Legii Warszawa i młodzieżowa reprezentacja Polski) i Krystiana Paprockiego (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, III liga).

Łącznie podopieczni Andrzeja Konwińskiego rozegrają 12 spotkań kontrolnych, a większość z nich zaplanowano w Kluczborku. 21 stycznia stawi się tutaj Małapanew Ozimek, trzy dni potem KKS Kalisz, a za następne cztery dni Ruch Zdzieszowice.

Oto pozostały plan gier:

31.01 GKS Katowice (miejsce do ustalenia), 4.02 Górnik II Zabrze (dom), 7.02 Szombierki Bytom (d), 11.02 LKS Czaniec (d), 14.02 Zagłębie Lubin (wyjazd), 18.02 Swornica Czarnowąsy (d), 21.02 Ślęza Wrocław (d), 28.02 GKS Tychy (d).