Młoda Zaksa wciąż na zwycięskim szlaku [ZDJĘCIA]

Znacznie lepiej od swoich starszych kolegów spisują się przedstawiciele Młodej Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Nasi siatkarze wywalczyli właśnie trzecie zwycięstwo z rzędu i umocnili się na pozycji wicelidera tabeli swoich rozgrywek.
Tym razem ofiarami podopiecznych Rolanda Dembończyka stali się ich rówieśnicy z BBTS-u ATH Bielsko-Biała, aczkolwiek choć kędzierzynianie wygrali ostatecznie 3:1, to wcale łatwo nie mieli.

Już w pierwszym secie bowiem musieli się sporo namęczyć, by zwyciężyć do 22. Gdy w kolejnej partii ulegli do 19 stało się jasne, że nikt im tutaj wygranej za darmo nie odda. Tym bardziej, iż w następnej odsłonie zwyciężyli dopiero na przewagi 28:26. Ta partia chyba tak zmęczyła rywali, że czwartego seta oddali praktycznie bez walki ulegając ze stratą dziewięciu piłek.

Warto dodać, iż do wygranej nasze Koziołki poprowadził tym razem przyjmujący Kamil Semeniuk, który zdobył 21 punktów. Bardzo dobrze wspierali go również: kolega z jego pozycji Krzysztof Zapłacki i środkowy Maciej Polański (odpowiednio 14 i 13 "oczek"). Ponadto wystąpili Krzysztof Rejno (8), Piotr Nowakowski, Michał Superlak (obaj po 7), Korneliusz Banach (libero) oraz Mateusz Andruszek (3) i Wojciech Wójcik.

Przypomnijmy, iż Młoda Zaksa jak do tej pory wygrała 12 na 15 rozegranych spotkań i ma 36 punktów, a w tabeli ustępuje tylko Transferowi Bydgoszcz (40). Po piętach depczą jej jednak mocno Lotos Trefl Gdańsk, Resovia Rzeszów, Czarni Radom i AZS Olsztyn.