Jest pełen terminarz naszych rozgrywek piłkarskich do połowy 2015 roku

Znany jest już pełny i niemalże szczegółowy terminarz gier wszystkich naszych zespołów piłkarskich na drugą część aktualnie toczącego się sezonu. Co ciekawe, pierwsze mecze rundy wiosennej rozegrane zostaną jeszcze podczas kalendarzowej zimy.
Dokładny plan gier znajdziesz TUTAJ na stronie Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Warto jednak odnotować, iż rok 2015 na boiskach piłkarskich oficjalnie zainauguruje nie kto inny, ale siła numer jeden regionu, czyli MKS Kluczbork. Już w weekend 7-8 marca biało-niebiescy zagrają bowiem na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński, a tydzień później na swoim boisku ugoszczą Limanovię Limanowa. Ponadto w II lidze będą musieli rozegrać jeszcze 13 kolejek, a wyznaczone one zostały na każdy kolejny weekend, aż do 7-8 czerwca, kiedy to MKS podejmie Stal Mielec. Warto pamiętać, iż jedno spotkanie wyznaczono na środę - 20 maja.

W niższych ligach, którymi zawiaduje OZPN, czyli w III lidze opolsko-śląskiej, IV lidze i klasie okręgowej, większość zespołów wyjdzie na boisko 14 marca. Jakby tego było mało, wszystkie zaczną mecze o godz. 15.

Na czwartym poziomie dojdzie od razu do derbów, w których to Małapanew Ozimek podejmie Swornicę Czarnowąsy. Ponadto u siebie wystąpią Odra Opole i Skalnik Gracze, które ugoszczą rezerwy klubów z ekstraklasy: odpowiednio Podbeskidzia Bielsko-Biała i Piasta Gliwice. Z kolei Ruch Zdzieszowice w Bytomiu zagra z Szombierkami. Ponadto w terminarzu są cztery kolejki w środku tygodnia: 29 kwietnia, 13 i 27 maja oraz 3 czerwca. Łącznie nasze zespoły rozegrają po 17 meczów i spotykać się będą w każdy kolejny weekend do 6 czerwca. Te dwie ostatnie kolejki odbędą się w tzw. trybie obligatoryjnym (3 czerwca: godz. 18, 6 czerwca: godz. 17). Wszystko po ty, by zwycięzca grupy jeszcze tego miesiąca rozegrał baraże o II ligę.

Szczebel niżej jest pełna runda rewanżowa, czyli 17 kolejek, a ekipy rywalizować będą w każdy weekend do 20 czerwca. Zaplanowano także dwie kolejki na środę: 13 maja i 3 czerwca. A na dzień dobry zagrają: Sparta Paczków OKS - Olesno, Porawie Większyce - Stal Brzeg, Pogoń Prudnik - Racławia Racławice Śląskie, Piast Strzelce Opolskie - Orzeł Źlinice, Czarni Otmuchów - Polonia Głubczyce, Śląsk Łubniany - Chemik Kędzierzyn-Koźle, Victoria Chróścice - LZS Piotrówka, TOR Dobrzeń Wielki - LZS Mechnice, Olimpia Lewin Brzeski - Start Namysłów/

Natomiast w klasie okręgowej rywalizacja toczyć się będzie do 13 czerwca w każdy kolejny weekend. 3 czerwca drużyny walczyć będą w środę.

W ostatni weekend marca swoje boje wznowią z kolei ekipy z klasy A i B. W tej lidze do rozegrania na wiosnę jest 13 kolejek. Drużyny spotykać się będą w każdy następny weekend poza 4-5 kwietnia, kiedy to w kalendarzu wypadają Święta Wielkanocne. Raz wyjdą na boisko w Boże Ciało, czyli w czwartek 4 czerwca.

Tymczasem poznaliśmy także terminy decydujących gier wojewódzkiego Pucharu Polski, a odbywać się one będą zawsze w środy. Ćwierćfinały 22 kwietnia, półfinały 6 maja, a finał 20 maja.