Świetny wynik na początek roku. MKS Kluczbork pokonał ekipę z ekstraklasy

Pierwsze spotkanie sparingowe biało-niebieskich, w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, daje powody do optymizmu. Najlepszy klub piłkarski z Opolszczyzny wygrał, bowiem z ekstraklasowym GKS-em Bełchatów 1:0.
Jedyny gol spotkania rozegranego w Kleszczowie pod Bełchatowem padł już w 7. minucie gry, a jego autorem był najskuteczniejszy snajper MKS-u w rundzie jesiennej Piotr Burski. W naszej drużynie, która wiosną ma walczyć o awans do I ligi, wystąpiło kilku testowanych piłkarzy.

Wśród nich byli m.in. dwaj 19-letni bramkarze Krystian Paprocki (GKS Bełchatów) i Oskar Pogorzelec (Siarka Tarnobrzeg), a także doskonale znany w Kluczborku, najlepszy strzelec poprzedniego sezonu, Piotr Giel (Zagłębie Sosnowiec) i czterej młodzi zawodnicy Paweł Kubiak (Pogoń Oleśnica), Łukasz Mroziński (Skalnik Gracze), Dominik Cukiernik (Omega Kleszczów) oraz Aleksander Muzyka z drużyny juniorów. MKS zagrał w składzie: Pogorzelec - Orłowicz, Ganowicz, Arian, Uszalewski, Kubiak, Reinhard, Kojder, Niziołek, Nowacki, Burski oraz Paprocki, Wolkiewicz, Tomaszewski, Mroziński, Komor, Giel, Muzyka, Cukiernik.

Niestety radość ze zwycięstwa z zespołem z elity nie może być pełna, bo kontuzji w tym pojedynku nabawił się Łukasz Uszalewski. Kolejny sparing czeka naszego II-ligowca już w sobotę, kiedy podejmie on grającą klasę niżej Małąpanew Ozimek, spotkanie odbędzie się w Kluczborku na boisku ze sztuczną murawą, początek o godz. 13.