Zobacz, jak trenują Lisiczki, czyli... futbolistki amerykańskie [WIDEO]

AZS Vixens Opole, to pierwsza drużyna żeńskiego futbolu amerykańskiego na Opolszczyźnie i zaledwie czwarta w Polsce. Z kamerą odwiedziliśmy Lisiczki w czasie treningu.
Opolska żeńska drużyna futbolu amerykańskiego rośnie w siłę. Po ostatnim naborze, który odbył się miesiąc temu, dołączyło siedem kolejnych dziewczyn. Jak przekonują nas trenerki, nowe zawodniczki radzą sobie coraz lepiej i widać duże postępy.

- Trening jest ogólnorozwojowy. Ćwiczymy siłę, wytrzymałość i sprawność - mówi Natalia Dytkowska, jedna z zawodniczek. Kapitan drużyny Ewa Słupianek dodaje, że najważniejsze jest zaangażowanie dziewczyn, a nie ich forma. - Można przyjść bez kondycji i później ją wyćwiczyć. Ale na treningu muszą dawać z siebie sto procent. Nie uznajemy lenistwa - zaznacza.

Lisiczki spotykają się dwa razy w tygodniu (we wtorki i czwartki o godz. 20 na hali kampusu Politechniki Opolskiej, przy ul. Prószkowskiej) na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Dodatkowo w każdą niedzielę prowadzone są treningi futbolu flagowego, czyli bezkontaktowej formy tej dyscypliny sportu.

Jak przekonują zawodniczki, futbol jest na tyle uniwersalną grą, że każdy znajdzie tu dla siebie pozycję na boisku. Do drużyny Vixens można dołączyć w każdej chwili. Wystarczy przyjść na trening i wypróbować swoją siłę oraz wolę walki.