Odra Opole przegrała sparing z drużyną z T-Mobile Ekstraklasy

W pierwszym tegorocznym spotkaniu kontrolnym piłkarze niebiesko-czerwonych ulegli w Wałbrzychu 11. zespołowi ekstraklasy Górnikowi Łęczna 1:3. Pierwszą bramkę dla Odry w 2015 roku strzelił Mateusz Gancarczyk.
Ekipa z Łęcznej prowadzenie objęła już w 12. minucie pojedynku, po tym jak Sebastian Szałachowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Macieja Michniewicza. A jak się okazało, była to jedyna bramka w pierwszej połowie sparingu.

Po zmianie stron na boisku pojawił się niemalże zupełnie inny skład Odry. A w 62. minucie Górnik prowadził już 2:0 po trafieniu Pawła Buzały. Jedenaście minut później kontaktowego gola, po indywidualnej akcji, strzelił Mateusz Gancarczyk, a w końcówce, konkretnie w 83. minucie, wynik spotkania, uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego, na 3:1 dla Górnika ustalił Josu.

W pierwszej połowie Odra zagrała w składzie: Wichman - Kiełbasa, Gawron, Peroński, Michniewicz (27. Udarevic), Droszczak, Garyga, Flejterski, Brusiło, K. Gancarczyk, Gładkowski, w drugiej części gry na boisku pojawili się: Weinzettel - Sowiński, Udarevic, Kowalski, Kolanko, M. Gancarczyk, Grochowski, Norbert Pierzga (testowany zawodnik Orła Ząbkowice Śl.), Cieluch, Wolny, Gordzielik.

Kolejny sparing czeka naszych piłkarzy w sobotę, kiedy zmierzą się oni w Częstochowie z dziesiątym zespołem II ligi miejscowym Rakowem.

W sobotę mecz sparingowy rozegrały także dwie inne czołowe drużyny z regionu: II-ligowy MKS Kluczbork i grająca klasę niżej Małapanew Ozimek. Na stadionie w Kluczborku triumfowali biało-niebiescy 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Piotr Giel (11.), Rafał Niziołek (27.) i Michał Kojder (61.). W zespole MKS-u zagrali: Kosiorek (Flota Świnoujście), Szarek (Victoria Chróścice) - Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Arian, Tomaszewski, Giel (Zagłębie Sosnowiec), Wolkiewicz, Niziołek, Nowacki, Kubiak, Komor, Grzegorzewski, Kojder, Burski, Reinhard, Reisch, Żołnowski (Start Namysłów), Lenkiewicz (Skalnik Gracze). A już w poniedziałek ekipa z Kluczborka wyjedzie na obóz przygotowawczy do Wałbrzycha.