Troje opolskich łyżwiarzy wystartuje w mistrzostwach Europy

Reprezentanci AZS-u KU Politechnika Opolska Marta Wójcik, Oliwia Gawlica i Adam Filipowicz zostali powołani do kadry narodowej na mistrzostwa Starego Kontynentu w short-tracku, które odbędą się w Dordrecht w Holandii.
Ostatnim sprawdzianem łyżwiarzy przed ogłoszeniem składu reprezentacji były zawody Pucharu Polski w Białymstoku. Już wcześniej start w ME - indywidualnie i w sztafecie - zapewnione miały siostry Patrycja i Natalia Maliszewskie (Juvenia Białystok), które bardzo dobrze spisują się w tym sezonie w Pucharze Świata.

Pozostałą ósemkę (trzy łyżwiarki i pięciu łyżwiarzy) miały wyłonić właśnie białostockie zawody. Zgodnie z ustaleniami na mistrzostwa Europy mieli pojechać trzej najlepsi zawodnicy Pucharu Polski oraz dwaj wybrani przez trenerkę kadry narodowej Annę Łukanową-Jakubowską, a także najlepsza zawodniczka i dwie kolejne wybrane przez szkoleniowca.

Jak się okazało w eliminacjach nieźle wypadli łyżwiarze z Opola. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Warakomska z Juvenii, tuż za nią uplasowała się opolanka Marta Wójcik, a skład drużyny biało-czerwonych uzupełni kolejna zawodniczka naszego AZS-u Oliwia Gawlica. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Szymon Wilczyk przed Bartoszem Konopko (obaj Juvenia), którzy uzyskali tym samym prawo startu zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Ponadto w rywalizacji zespołowej podczas ME wystąpią także ich kolega klubowy Wojciech Kamieński, opolanin Adam Filipowicz i Rafał Grycner (Stoczniowiec Gdańsk).

Zawody w holenderskim Dordrecht rozpoczną się w najbliższy piątek i potrwają do niedzieli. Warto przypomnieć, że w styczniu 2013 roku sztafeta kobiet w składzie z Martą Wójcik i Aidą Bellą (a także siostrami Maliszewskimi i Paulą Bzurą) zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy, które odbyły się na lodowisku w Goeteborgu.

Więcej o: