Sport.pl

Okrąglak i Toropol będą dofinansowane z pieniędzy UE?

Ratusz chce, by Unia Europejska dołożyła się do remontów Okrąglaka i Toropolu. Tak zapowiedział na specjalnej konferencji prasowej prezydent naszego miasta Arkadiusz Wiśniewski.
- To inwestycje realizowane wyłącznie ze środków budżetu miasta. Przez to znacznie go obciążają. Dlatego będziemy dążyli do tego, by pozyskać na nie środki z programów unijnych - tłumaczył, zaznaczając przy tym, iż budżet na ten rok zaplanowała poprzednia władza. I zarzuca jej, że trwający już remont Okrąglaka oraz planowana modernizacja lodowiska Toropol są realizowane wyłącznie ze środków własnych Opola. - Dlatego zasadnym jest postarać się o to, by zdjąć część z tych pieniędzy i zastąpić je środkami europejskimi. W ten sposób zyskamy dodatkowe środki na inne zadania - podkreślał prezydent. - Wystąpiliśmy do pana marszałka o przekazanie środków związanych ze sportem, wydatkami ministerialnymi, które trafiają na modernizację bazy sportowej. Zobaczymy, jaki będzie tego efekt. Będziemy też działać w taki sposób, żeby źródła regionalne nie były jedynymi, po które będziemy sięgać - podkreślał.

I właśnie od rozstrzygnięć związanych z programami unijnymi Wiśniewski uzależnia zmiany w planie budżetu na ten rok. Od tych wyników zależy też to, czy miasto podejmie się pewnych działań.

Więcej TUTAJ

Więcej o: