Moto Night Sale: motoryzacja pokaże swoją siłę

Już w najbliższy weekend na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego odbędą się targi motoryzacyjne Moto Night Sale. Będzie to pierwsza od dłuższego czasu tak duża i samodzielna impreza tego typu w naszym mieście.
Dzięki temu na terenie wokół CWK każdy chętny będzie mógł z wykorzystaniem odpowiednich symulatorów przekonać się, jakie odczucia towarzyszą zderzeniu, dachowaniu albo jeździe po spożyciu alkoholu. Organizatorzy przygotowali również pokaz jazdy offroadowej z wykorzystaniem dakarowej ciężarówki uczestnika tego rajdu Józefa Cabały, w której będzie można także zasiąść na fotelu pasażera. Dozwolona będzie także jazdy na trolejach oraz pokaz ratownictwa terenowego i driftu, w tym także drift taxi, a więc z możliwością zajęcia miejsca na prawym fotelu. Kolejną atrakcją będzie "nocny oes" - za niewielką opłatą będzie można spróbować sił w jeździe na czas po przygotowanym torze. Zapisy ruszają w sobotę o godz. 15, a przejazdy trwać będą w godz. 17-20.

W ramach targów swoją ofertę zaprezentują rzecz jasna wystawcy z branży motoryzacyjnej oraz z nią powiązanych. Oprócz przedstawicieli różnych marek, znajdziemy także firmy zajmujące się wynajmem samochodów, szkoleniami z zakresu jazdy czy tuningiem. - Wielką atrakcją będzie prezentacja marek premium, których salonów w Opolu nie ma - BMW, Volvo, Jeepa, Land Rovera, Jaguara czy Subaru - zachwala Paweł Wolf z CWK.

W tym samym czasie na głównej scenie instruktor doskonalenia techniki jazdy Adam Krzywicki będzie przekonywał kierowców do tego, że warto inwestować w szkolenia z bezpiecznej jazdy. Później w tym samym miejscu trzykrotnie zaprezentowany zostanie pokaz video mappingu 3D, przedstawione zostaną informacje na temat największego pikniku motoryzacyjnego na Opolszczyźnie - Automaster 2015, a na końcu będzie można posłuchać rozmowy z Józefem Cabałą - uczestnikiem rajdu Dakar w 2012 roku.

W niedzielę impreza zacznie się w samo południe, a jako główną atrakcję organizatorzy zapowiadają Adama Kornackiego - znanego fanom motoryzacji prezentera TVN Turbo, w którym prowadzi i współprowadzi kilka programów. - Właśnie wrócił z Dakaru i opowie nam o tym rajdzie, ale także o tym, jak wybierać samochód. Spodziewać można się też pokazów przedpremierowych, będą to nie tylko targi, ale też wielki show, zupełnie nowa jakość w Opolu - deklaruje Wolf i podkreśla, iż oprócz rozmowy z nim organizatorzy zapowiedzieli podsumowanie projektu unijnego "Ecodriving - sposób na jazdę ECO-i-LOGICZNĄ". Dodatkowo funkcjonować będą te same symulatory i pokazy co w sobotę.

Znajdzie się także coś dla fanów motoryzacji w mniejszej skali. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w sali konferencyjnej CWK odbędą się pokazy i zawody modelarzy RC, czyli pojazdów zdalnie sterowanych.