Opolanki na mistrzostwach Europy bez medalu

Nie udało się dwóm opolankom dopomóc w powtórzeniu największego dotychczas sukcesu w historii polskiego short-tracku kobiet. Podczas mistrzostw Europy sztafeta z udziałem dwóch zawodniczek AZS-u Politechniki Opolskiej była jednak o krok od podium
Przypomnijmy, iż trzy lata temu drużyna biało-czerwonych z Aidą Bellą i Martą Wójcik w składzie wywalczyła brązowy medal. Teraz tą pierwszą w Holandii zastąpiła Oliwia Gawlica, a team uzupełniły siostry Patrycja i Natalia Maliszewska oraz Magdalena Warakomska (wszystkie Juvenia Białystok). Warto przy tym odnotować, iż kadrę prowadziła Anna Łukanowa-Jakubowska, również opolanka.

Jej podopieczne w półfinale pojechały bardzo dobrze, ale koniec końców uznały wyższość gospodyń oraz Włoszek. To sprawiło, iż musiały zadowolić się startem w finale pocieszenia. Te zmagania wygrały już bardzo pewnie i to dało im ostatecznie piątą lokatę w całej rywalizacji.

W zawodach brał udział także Adam Filipowicz, ale sztafeta męska z nim w zestawieniu odpadła w rundzie eliminacyjnej, zajmując dziewiątą pozycję.

Indywidualnie nasi przedstawiciele nie startowali.