Nasze drużyny grają o przełamanie. Jest transmisja, ale nie z Zaksy

Co prawda z meczu Zaksy Kędzierzyn-Koźle w Warszawie w żadnym medium nie zaplanowano transmisji, ale i tak kibice z Opolszczyzny będą mieli okazję obejrzeć relację telewizyjną i internetową ze spotkania jednej z naszej drużyn. Tym razem chodzi o siatkarzy I-ligowej Stali Nysa.
Z wyjazdowego starcia podopiecznych Janusza Bułkowskiego z SMS-em PZPS Spała przewidziano bowiem przekaz w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Start w sobotę od godz. 17.55, a powtórka dzień później w TVP Regionalnej o godz. 13.35. Pojedynek komentować będą Hubert Malinowski oraz były reprezentant Polski, uczestnik igrzysk w Atlancie 1996 Mariusz Szyszko.

Na pewno można już teraz stwierdzić, iż nie będzie to łatwy pojedynek dla nysian, którzy są w wyraźnym dołku: przegrali pięć meczów z rzędu i grozi im wypadnięcie poza play-off. Sytuacja jest na tyle zła, że ich trener podał się do dymisji, ale zarząd klubu jej nie przyjął. Odwrotnie u rywali. Młodzi zawodnicy zajmują czwarte miejsce w tabeli, a wygrali przy tym aż 13 spotkań (siedem ostatnich), ponosząc tylko sześć porażek. Więcej wygranych ma tylko lider rozgrywek, Camper Wyszków, w pojedynku z którym okazali się ostatnio lepsi.

Nie najlepiej dzieje się także u kędzierzynian. Zaksa poległa w lidze w czterech poprzednich meczach, a o przełamanie tej passy zagra już w sobotę w Warszawie z Politechniką (sobota, godz. 17). Jeśli znowu przegra, to udział trójkolorowych w play-off stanie pod znakiem zapytania. Co gorsza, znowu w ich barwach nie zagra Michał Ruciak. Przyjmującemu odnowił się uraz i będzie musiał pauzować przez kilka tygodni.

W II lidze spośród męskich ekip u siebie zagra tylko występujący w grupie 2. UKS Mickiewicz Kluczbork, który w swojej hali od godz. 18 podejmować będzie Siatkarza Oleśnica. W grupie 5. na wyjazdach AZS Politechnika Opolska zmierzy się z JSW KOKS-em Radlin, Juvenia Głuchołazy z AZS-em Rafako Racibórz, a UKS Strzelce Opolskie z Czarnymi Katowice.

Jedyny zespół seniorek, czyli SMS LO2 Opole, ugości w sobotę o godz. 16 w hali przy ul. Pułaskiego MKS Świdnica.