Nowy naczelnik nowego wydziału UM oficjalnie zaprezentowany

Dziś w opolskim ratuszu oficjalnie przedstawiono nowego naczelnika reaktywowanego po 25 latach przerwy wydziału sportu. - Znam sport z każdej strony: jako sportowiec, organizator i dziennikarz - mówił Łukasz Strzelecki, który wygrał konkurs na to stanowisko.
O tym, kto ma zostać nowym naczelnikiem, pisaliśmy w "Wyborczej" kilka dni temu.

Dziś został on oficjalnie przedstawiony. - Zgodnie z przedwyborczymi obietnicami prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, po 25 latach przerwy, został przywrócony osobny wydział sportu [dotychczas istniał wspólny wydział kultury, turystyki i sportu - przyp. red.]. Poza nadzorem nad klubami i organizacjami sportowymi będzie on zajmował się także komunikacją, eventami sportowymi i koordynacją sportu w Opolu oraz - na czym szczególnie mi zależy - sportem niepełnosprawnych - tłumaczył wiceprezydent Opola Janusz Kowalski.

Nowym naczelnikiem został 32-letni Łukasz Strzelecki, absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Opolskim oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończył też podyplomowe studia menedżerskie na opolskim wydziale ekonomicznym wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Od 2008 roku prowadzi własną firmę zajmująca się marketingiem sportowym, organizacją imprez i PR-em, jest także tłumaczem języka angielskiego, a co ciekawe, współpracował jako tłumacz przy kontraktach budowlanych m.in. wrocławskiego stadionu na Euro 2012, fabryki Cadbury w Skarbimierzu czy autostrady A4.

W konkursie na naczelnika był jedynym kandydatem, spełnił wszystkie wymogi formalne, pozytywnie przeszedł rozmowę kwalifikacyjną i został zatrudniony na tym stanowisku. - Swoją wiedzą i doświadczeniem chcę podnieść opolski sport poziom wyżej - mówił Strzelecki.

Jak podkreślał, ze sportem ma do czynienia przez całe życie, od dziecka jest związany z Automobilklubem Opolskim, w przeszłości był także koszykarzem Strzały Opole, później zajmował się organizacją imprez sportowych. - Organizowałem m.in. Rajd Festiwalowy, rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na Górze św. Anny oraz inne rundy wyścigów górskich MP i ME, a także wyścigi w Kamieniu Śląskim. W latach 2008-2012 byłem promotorem cyklu GSMP z ramienia PZMot. - opowiadał Strzelecki.

Nowy naczelnik jest także licencjonowanym kierowcą wyścigowym PZMot., ma również doświadczenie dziennikarskie, współpracuje bowiem z magazynami zajmującymi się wyścigami samochodowymi. - Znam sport z każdej strony: jako sportowiec, organizator i dziennikarz - podsumowywał Strzelecki.