Zaksa zwiększy szansę na półfinał play-off?

Jeszcze jakiś czas temu zanosiło się na to, że rozgrywany 13 lutego mecz Zaksy Kędzierzyn-Koźle z Transferem Bydgoszcz, w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej, nie będzie miał większego znaczenia. Teraz jednak sytuacja zmieniła się o 180 stopni.
Mało kto niespełna dwa tygodnie temu spodziewałby się, że będzie to tak kluczowe spotkanie w kontekście rozstawienia w play-off. Obie drużyny dzieliło bowiem wówczas 15 punktów na korzyść ekipy znad Brdy, zajmowała ona czwarte miejsce w PlusLidze, z aspiracjami na trzecie, a do tego notowała serię trzech zwycięstw z rzędu i praktycznie pewne wydawało się to, że nie straci rozstawienia w pierwszej rundzie w play-off. Nic więc dziwnego, że jej przedstawiciele bardziej na układ tabeli będą patrzeć w górę aniżeli w dół. U kędzierzynian natomiast przeciwnie: oni musieli bowiem w ogóle martwić się, czy uda im się załapać do decydującej batalii o mistrzostwo Polski. Zajmowali wszak siódmą lokatę, dopiero co przegrali czwarty mecz z kolei, a po piętach deptali im Czarni Radom i Politechnika Warszawska. A pozycja siódma jest o tyle newralgiczna, iż to właśnie ten zespół wraz z ósmym zagra w kolejnym etapie z kimś z duetu Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów.

Przez 12 dni sytuacja zmieniła się diametralnie. Podopieczni Sebastiana Świderskiego wygrali trzy mecze z rzędu, podbudowali swoje morale, a w sukurs przyszła im słaba seria bydgoszczan, którzy w tym samym przedziale czasowym nie zdobyli punktu, dzięki czemu Zaksa traci do nich już tylko sześć oczek.

Tym samym znowu pojawił się cień nadziei na to, że trójkolorowi zajmą na koniec rundy zasadniczej miejsce wyższe niż siódme. Najpierw mają jednak obowiązek zwyciężyć 3:0 lub 3:1, przez co wszystko wyjaśni się w ostatniej kolejce. Wówczas to w podobnym stosunku muszą pokonać BBTS Bielsko-Biała, a Transfer nie może ugrać więcej niż seta w Radomiu z wciąż walczącymi o play-off Czarnymi.

Początek piątkowego starcia w hali Łuczniczki o godz. 18. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD.