Egzotyczny start naszych zapaśników. Przywieźli dwa medale z Kuby

Krystian Brzozowski i Radosław Marcinkiewicz (LKS Orzeł Namysłów) mieli rzadką okazję, aby pokazać swoje umiejętności na egzotycznej Kubie. Obaj nasi zawodnicy spisali się doskonale i stanęli na podium turnieju Granma y Cerro Pelado International w Hawanie.
Zapaśnicy z Namysłowa przebywali na Kubie wraz z pięcioma kolegami z reprezentacji na zgrupowaniu kadry narodowej. Poza samymi treningami biało-czerwoni mieli także okazję wystartować w turnieju i trzeba przyznać, że spisali się wyśmienicie.

Z doskonałej strony pokazał się zwłaszcza Brzozowski, który okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej 74 kg. W drodze do złota pokonał on kolejno Amerykanina Dana Vallimonta, Kanadyjczyka Jevona Belfoura oraz brązowego medalistę ostatnich mistrzostw świata Kubańczyka Livana Lopeza, a w finale zwyciężył jego rodaka Luisa Quintane.

Na podium stanął także Marcinkiewicz startujący w wadze 86 kg. W eliminacjach nasz zawodnik wygrał z Ekwadorczykiem Edixonem Paladine i Kubańczykiem Angelem Luisem Aguile, a w ćwierćfinale minimalnie przegrał na punkty (1:2) z wicemistrzem świata Kubańczykiem Reinerisem Salasem. Ponieważ jednak rywal wygrał turniej, "pociągnął" zawodnika Orła do repasaży, a w nich namysłowianin wygrał z Peruwiańczykiem Poolem Ambrosio i kolegą z reprezentacji Zbigniewem Baranowskim, dzięki czemu wywalczył brązowy medal.

Warto dodać, że reprezentacja Polski w punktacji drużynowej zajęła w turnieju doskonałą drugą pozycję, ulegając jedynie ekipie Stanów Zjednoczonych, a wyprzedzając Kubę.