Królowa sportu w odwrocie? Tylko jeden medal HMP naszego lekkoatlety

W weekend w Toruniu odbyły się 59. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało czworo reprezentantów Opolszczyzny, na podium stanął skoczek wzwyż AZS-u KU Politechnika Opolska Konrad Owczarek.
Opolanin od lat należy do czołówki polskich skoczków, co po raz kolejny potwierdził w hali w Toruniu, zdobywając brązowy medal MP. Owczarek nie miał żadnych kłopotów z zaliczeniem trzech pierwszych wysokości (204 cm, 208 cm, 212 cm), które pokonał w pierwszych próbach, co dało mu już pewne miejsce na podium. Potem, za drugim razem, przeskoczył jeszcze poprzeczkę zawieszoną na 216 cm, ale kolejnej wysokości (219 cm) nie zdołał już pokonać i uplasował się na trzeciej pozycji.

Lepsi od niego okazali się jedynie Sylwester Bednarek (RKS Łódź), który skoczył 228 cm i Piotr Śleboda (Olimpia Grudziądz), który zakończył zawody z wynikiem 219 cm.

Wśród faworytek do medalu wymieniana była także kulomiotka LUKS Podium Kup Anna Wloka, która staje na podium niemalże wszystkich kolejnych mistrzostw kraju. Tym razem było niestety inaczej, a choć 22-letnia lekkoatletka ustanowiła w Toruniu swój najlepszy wynik w sezonie (16,43 m), zajęła pechowe czwarte miejsce, przegrywając brąz o zaledwie 8 centymetrów. Kto wie, jak zakończyłaby się rywalizacja, gdyby rozegrano jeszcze jedną kolejkę, bowiem nasza kulomiotka praktycznie z każdym rzutem poprawiała swój rezultat, a najlepszy wynik uzyskała w ostatniej serii, dzięki czemu awansowała z szóstego na czwarte miejsce.

Na podium stanęły Paulina Guba (Start Otwock, 17,22), Agnieszka Maluśkiewicz (AZS Poznań, 16,75) i Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok, 16,51 nowy halowy rekord Polski juniorów).

W Toruniu wystartowało także dwóch sprinterów AZS-u KU Politechnika Opolska. Michał Kula zajął siódme miejsce w finale biegu na 60 metrów przez płotki, a Sebastian Biela odpadł w eliminacjach biegu na 60 metrów. Ostatecznie został sklasyfikowany na 19. pozycji.