Sport.pl

Drużyna z III ligi poleciała na obóz do... Turcji

Rzadko zdarza się, aby zespół z czwartej klasy rozgrywkowej wyjeżdżał na zagraniczne zgrupowanie, a co dopiero do tak odległego kraju jak Turcja. Tymczasem III-ligowi piłkarze Odry Opole od wczoraj trenują w Alanyi.
III liga przeciętnemu kibicowi kojarzy się raczej z klubami półamatorskimi, w których piłkarze, poza futbolem, często zawodowo pracują, a nawet jeśli wyjeżdżają gdzieś na zimowe zgrupowania, to raczej w miejsca niezbyt odległe. Nie inaczej było dotychczas w Odrze, tej zimy jednak lider III ligi opolsko-śląskiej, który wiosną ma walczyć o awans, poleciał szykować się do rozgrywek w znacznie bardziej egzotyczne miejsce.

Co ciekawe, obóz przygotowawczy w Turcji to pomysł samych piłkarzy, którzy zgodzili się współfinansować wyjazd z własnych pieniędzy. Do organizacji przyłączył się także jeden ze sponsorów klubu. Dzięki temu we wtorek po południu 24 zawodników i pięciu członków sztabu szkoleniowego wyjechało autobusem do Berlina, a stamtąd odleciało do Alanyi.

W ostatniej chwili z wyjazdu zrezygnował pomocnik Paweł Garyga, który poprosił o rozwiązanie kontraktu z klubem, a tym samym o szczęściu może mówić junior Michał Grochowski, który zajął jego miejsce w kadrze na zgrupowanie. Pecha miał z kolei inny junior Kacper Pawlus, który jako jeden z dwóch graczy zespołu seniorów nie poleciał do Turcji. Drugim jest 17-letni bramkarz Grzegorz Kleemann (jesienią zagrał w większości meczów), on jednak pozostał z innego powodu, w tym samym czasie będzie bowiem na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-18 i być może zagra w meczach towarzyskich z Serbią i Rumunią.

Wczoraj wieczorem piłkarze Odry zgodnie z planem dotarli na miejsce, dziś czekają ich pierwsze treningi. W sobotę rozegrają z kolei sparing z I-ligowcem z Kazachstanu Kaspij Aktał, być może w trakcie obozu Odra rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny. Do Opola nasz zespół ma powrócić 6 marca.

Do Turcji polecieli: bramkarze: Filip Wichman, Tobiasz Weinzettel, obrońcy: Mateusz Abramowicz, Rafał Brusiło, Tomasz Copik, Adrian Droszczak, Bartłomiej Gawron, Damian Kiełbasa, Maciej Michniewicz, Bartosz Sobczyński, pomocnicy: Damian Ałdaś, Mateusz Cieluch, Sebastian Deja, Radosław Flejterski, Janusz Gancarczyk, Krzysztof Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Michał Grochowski, Mateusz Peroński, napastnicy: Marek Gładkowski, Marcin Niemczyk, Dawid Wolny, Łukasz Żegleń, sztab szkoleniowy: trener Zbigniew Smółka, asystenci: Piotr Plewnia, Krzysztof Kapelan, trener bramkarzy Adam Kania, trener odnowy biologicznej Szymon Guc.

Warto jeszcze przypomnieć, że to drugi zagraniczny wyjazd Odry w przerwie zimowej w ostatnich latach. W czasach gdy sponsorem klubu była holenderska firma OTTO, zespół pojechał na zgrupowanie do Holandii.

Więcej o: