Święto boksu w Opolu. Będzie na co popatrzeć [WIDEO, ZDJĘCIA]

Do niedzieli włącznie w opolskim Domexpo trwać będą bokserskie mistrzostwa Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Przed nami kilkanaście pojedynków dziennie, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.
- Mistrzostwa uważam za otwarte - wypowiedział w piątek po południu Mariusz Mazurek z Dolnośląskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, natomiast Krzysztof Chojnowski, prezes współorganizującego zmagania Opolskiego Klubu Bokserskiego, zachęca do jak najczęstszych odwiedzin obiektu przy ul. Kępskiej. - Mam nadzieje, że ten turniej obudzi tę dyscyplinę w naszym mieście. A takie zmagania pokazują, że coś zaczyna się dziać - nie kryje i podkreśla, że zmagania odbywać się będą również w sobotę i niedzielę, a ich początek każdego dnia zaplanowano na godz. 12. Wstęp wolny.

Zobacz jedną z walk:Emocji zapowiada się tym więcej, iż wszyscy triumfatorzy swoich kategorii uzyskają prawo startu w mistrzostwach kraju. Wręczone zostaną też nagrody dla najlepszego technika, odkrycia, najlepszej walki i drużyny, która uzbiera najwięcej medali. - Najważniejsze, żeby stoczyć dobrą walkę - nie kryje Bartosz Nowakowski z OKB, startujący w kategorii do 81 kg.

Swój udział w tym wydarzeniu potwierdzili już znakomici polscy bokserzy: Wojciech Bartnik, Mateusz Masternak i Maciej Zegan, którzy pełnić będą rolę gości honorowych imprezy.