Dwie Gwardię zagrają w Opolu!

Dwa mecze piłkarzy ręcznych Gwardii zobaczą w ten weekend kibice piłki ręcznej w Opolu. Na szczęście drużyna nie będzie grała tylu spotkań w tak krótkim czasie, ale chodzi o to, że zmagania w roli gospodarzy zainaugurują również rezerwy naszego zespołu.
Występujące w III lidze zaplecze gwardzistów zmierzy się bowiem w niedzielę o godz. 13.30, w hali przy ul. Kowalskiej, z MOSiR-em Mysłowice. Co ciekawe, nie będzie to nasz jedyny zespół na tym poziomie, albowiem do rozgrywek zgłoszona została również Siódemka Ozimek. Ekipa ta zagra tym razem jednak w Rudzie Śląskiej z rezerwami Grunwaldu. Stawkę grupy śląskiej uzupełniają natomiast MOSM Bytom, ULKS Grom Jasienica, Imperium Katowice i Gloria Katowice.

Zanim dojdzie do rywalizacji opolan na tym szczeblu, to dzień wcześniej pierwszy skład podejmie Olimpię Piekary Śląskie. Nie ma co ukrywać, że podopieczni Rafała Kuptela grają tutaj o coś innego aniżeli zwycięstwo, wszak wygrali wszystkie wcześniejsze mecze, z kolei rywalom wiedzie się dosyć średnio i zajmują miejsce w środku stawki. Do tego w ciągu ostatnich kilku miesięcy Gwardia dwa razy grała z Olimpią i za każdym razem triumfowała bez problemów. Najpierw w sparingu przed sezonem 40:18, a następnie w lidze 37:30. Początek najbliższego starcia o godz. 18.

Drugi nasz przedstawiciel na tym poziomie, czyli Olimp Grodków pauzuje, albowiem mecz reprezentanta powiatu brzeskiego z Miedzią Legnica przełożono na 14 marca.

Tymczasem poziom niżej w sobotę ASPR Zawadzkie ugości (hala przy ul. Opolskiej, godz. 18) Grunwald Poznań, a OSiR Komprachcice podejmie Zagłębie II Lubin (hala przy ul. Szkolnej, godz. 18). Z kolei Orlik Brzeg dzień później zagra na wyjeździe z Liderem Swarzędz.

U pań natomiast u siebie wystąpią dziewczęta z Otmętu Krapkowice, które podejmą (hala przy ul. Kilińskiego, godz. 19) Zgodę Ruda Śląska. Z kolei ich koleżanki z TOR-u Dobrzeń Wielki jadą do Gliwic na mecz z Sośnicą.