Boks wrócił na opolskie salony

Po trzech dniach pełnych rywalizacji zakończyły się bokserskie mistrzostwa Dolnego Śląska i Opolszczyzny, które odbywały się w stolicy regionu. Bardzo dobrze spisali się gospodarze zmagań, zarówno od strony organizacyjnej jak i sportowej.
- Niezwykle udana impreza. Mieliśmy sporo dobrych i emocjonujących walk, a publiczność też dopisała. Widać, że ludzie chcą u nas reaktywacji boksu - cieszył się Radosław Chojnowski, trener i zawodnik Opolskiego Klubu Bokserskiego, którego przedstawicieli wybrano na najlepszą drużynę całego turnieju.

Spośród naszej ekipy na najwyższym stopniu podium stanął Michał Olesiuk, który triumfował w kategorii powyżej 91 kg i tym samym wywalczył sobie przepustkę do finałów krajowego championatu. Z kolei srebrem musieli zadowolić się Tomasz Czyczerski (do 81 kg), Marcin Tomasiewicz (do 69 kg) oraz wspomniany Chojnowski (do 75 kg). Ponadto barwy opolan reprezentowali także: Michał Bulik, Bartosz Nowakowski, Mariusz Podwysocki i Aleksandra Jaworska, gdyż walczyły także kobiety. Wszyscy odpadli jednak na etapie eliminacji.

Warto odnotować, iż udział w tym wydarzeniu wzięli również znakomici polscy bokserzy: Wojciech Bartnik, Mateusz Masternak i Maciej Zegan, którzy pełnili rolę gości honorowych. - Mam nadzieje, że ten turniej obudzi tę dyscyplinę w naszym mieście. A takie zmagania pokazują, że coś zaczyna się dziać - nie krył Krzysztof Chojnowski, prezes współorganizującego zmagania OKB.