Sport.pl

Odra w Turcji gra z rywalami z Kazachstanu

Trzy mecze w cztery dni rozegrała Odra Opole podczas zgrupowania w Turcji. Jakby tego było mało, za każdym razem nasi piłkarze rywalizowali z egzotycznymi drużynami z Kazachstanu.
Najpierw podopieczni Zbigniewa Smółki spotkali się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu na zapleczu tamtejszej elity (rozgrywki toczą się systemem wiosna-jesień), czyli ekipą FK Kaspij Aktau, i ulegli 1:2. Honorowego gola dla niebiesko-czerwonych zdobył Dawid Wolny.

W poniedziałek natomiast opolanie dwukrotnie mierzyli się z Kyranen Shymkentz, a zatem tą samą drużyną, która awans do kazachskiej Superligi przegrała w listopadzie ubiegłego roku dopiero po barażach, i to w rzutach karnych. Obie ekipy zostały jednak podzielone na dwa składy, co nie przeszkodziło opolanom w wywalczeniu dwóch zwycięstw. Najpierw w spotkaniu rozegranym przed południem triumfowali oni 2:1, a obie bramki dla nich zdobył pięknymi strzałami Sebastian Deja. Z kolei po południu Odra rozbiła rywala 6:1, choć mecz nie był wcale tak łatwy, jak wskazywałby na to wynik. Tutaj hat trickiem popisał się Łukasz Żegleń, dwa trafienia zanotował Dawid Wolny, a jedno Dawid Abramowicz.

Skład naszego zespołu w pierwszym meczu prezentował się następująco: Wichman - Abramowicz, Gawron, Kiełbasa, Droszczak - Flejterski, K. Gancarczyk, M. Gancarczyk, W. Gancarczyk, Deja - Wolny. Z kolei w drugim: Weinzetell - Michniewicz, Copik, Brusiło, Sobczyński (Abramowicz) - Ałdaś, Peroński (Wolny), Niemczyk, J. Gancarczyk (Grochowski), Cieluch - Żegleń.

Warto odnotować, iż to nie wszystkie spotkania kontrolne podczas zgrupowania w Alanyi. Ostatni sparing odbędzie się w czwartek w miejscowości Belek, kiedy to Odra zmierzy się z którymś z przedstawicieli najwyższej klasy rozgrywkowej Kazachstanu.

Więcej o: