Czołowy opolski sztangista przeniósł się do Oławy

Wychowanek Budowlanych Opole Krzysztof Szramiak po raz drugi w niedługim czasie postanowił zmienić barwy klubowe. Najpierw przeniósł się ze swojego rodzimego klubu do Śląska Wrocław, a teraz będzie zawodnikiem MAKS Tytan Oława.
Przypomnijmy, że w maju 2012 roku Szramiak został przyłapany na stosowaniu niedozwolonego dopingu, a we wrześniu Komisja Antydopingowa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów ukarała go dożywotnią dyskwalifikacją (Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów nałożyła na niego lżejszą karę dyskwalifikacji na cztery lata).

Ostatecznie po dwóch latach kara została złagodzona i pod koniec ubiegłego roku sztangista powrócił na pomost, ale już w barwach nowego klubu - Śląska Wrocław. W październiku opolanin zdobył dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska złoty medal mistrzostw Polski i jak się okazuje, to jedyny jego krążek w barwach Śląska.

Niedawno Szramiak postanowił bowiem po raz kolejny zmienić klub, a jak informuje specjalistyczny portal zajmujący się podnoszeniem ciężarów polska.sztanga.prv.pl 30-letni Szramiak został zawodnikiem Miejskiego Atletycznego Klubu sportowego Tytan Oława.