Zwycięstwo Odry Opole na zakończenie zgrupowania w Turcji

W ostatnim spotkaniu sparingowym przed inauguracją rundy wiosennej opolscy piłkarze pokonali I-ligowca z Kazachstanu Akżajyk Uralsk 3:1. A już dziś niebiesko-czerwoni pojawią się z powrotem w Opolu.
Był to czwarty mecz kontrolny Odry podczas zagranicznego zgrupowania, a wszystkie cztery spotkania opolanie rozegrali z ekipami z Kazachstanu. Przypomnijmy, że najpierw przegrali 1:2 z zespołem Kaspij Aktau, a potem wygrali dwa pojedynki z Kyram Szymkent 2:1 i 6:1.

Spotkanie z ekipą z Uralska rozpoczęło się doskonale dla niebiesko-czerwonych, bowiem już w 1. minucie w sytuacji sam na sam bramkę zdobył Krzysztof Gancarczyk. Dziesięć minut później był remis, ale jeszcze w pierwszej części gry na 2:1 podwyższył Marek Gładkowski. W drugiej połowie wynik ustalił młodszy z braci Gancarczyków - Waldemar.

Jeszcze dziś nasi piłkarze powinni wrócić do domów, przed południem czeka ich lot do Berlina, a stamtąd autokarem przyjadą do Opola.

Przypomnijmy, że początek rundy wiosennej III ligi opolsko-śląskiej już w przyszłą sobotę. Na inaugurację nasz zespół zmierzy się na własnym stadionie z 14. w tabeli Podbeskidziem II Bielsko-Biała. Po rundzie jesiennej Odra jest liderem rozgrywek i ma dwa punkty przewagi nad drugą Polonią Bytom oraz cztery nad trzecią Stalą Bielsko-Biała i czwartym Ruchem Zdzieszowice.