Choć za oknem wciąż zima, w weekend rusza piłkarska wiosna

W sobotę i niedzielę futboliści z Opolszczyzny wznowią walkę o ligowe punkty. Jako pierwsi na boiskach pojawią się juniorzy Odry Opole i MKS-u Kluczbork oraz seniorzy tego drugiego klubu.
W sobotę zainaugurowana zostanie runda wiosenna w Centralnej Lidze Juniorów, w której występują dwie ekipy z regionu. Młodzi piłkarze z Opola na początek zagrają w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią, a zespół z Kluczborka zmierzy się w Bydgoszczy z Zawiszą. Przypomnijmy, że po pierwszej rundzie Odra plasuje się na siódmej pozycji w tabeli, z kolei MKS jest na miejscu 15., przedostatnim.

W niedzielę pierwszy pojedynek o stawkę w tym roku zagrają z kolei seniorzy klubu z Kluczborka, którzy zmierza się w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi. Oba zespoły plasują się w czołówce tabeli II ligi: na trzecim i szóstym miejscu. Nieco niżej notowani Błękitni do meczu przystąpią w doskonałych nastrojach, bo w środę pokonali w ćwierćfinale Pucharu Polski ekstraklasową Cracovię Kraków 2:0. Warto jednak przypomnieć, że w Kluczborku MKS wygrał aż 5:0.

Nasi III-ligowcy rundę wiosenną rozpoczną w przyszły weekend, teraz większość z nich czekają ostatnie sparingi. Za sobą ma go już lider rozgrywek Odra Opole, która w czwartek, na zakończenie zgrupowania w Turcji, pokonała zespół z Kazachstanu Akżajyk Uralsk 3:1.

W sobotę ostatnie sprawdziany czekają z kolei pozostałe nasze drużyny występujące na tym szczeblu. O godz. 14 w Ozimku rozpocznie się turniej towarzyski na otwarcie stadionu (z powodu remontu w rundzie jesiennej zespół grał w Krasiejowie), w którym wystąpią miejscowa Małapanew, Ruch Zdzieszowice i TOR Dobrzeń Wielki. O godz. 15 w Graczach Skalnik podejmie Start Namysłów. Z kolei Swornica Czarnowąsy zagra w sobotę w Chorzowie z rezerwami miejscowego Ruchu.