Sport.pl

Ostatnie sparingi naszych III-ligowców przed rundą wiosenną

Tydzień przed inauguracją rundy rewanżowej zespoły z Opolszczyzny występujące na czwartym froncie rozegrały ostatnie spotkania kontrolne. Najbardziej cieszy zwyżka formy Odry Opole i Ruchu Zdzieszowice, które wiosną będą walczyć o awans do II ligi.
Lider rozgrywek opolsko-śląskich Odra Opole swój ostatni sprawdzian przed walką o punkty rozegrał w czwartek na zakończenie zgrupowania w Turcji i pokonał I-ligowy zespół z Kazachstanu Akżajyk Uralsk 3:1. Bramki dla niebiesko-czerwonych zdobyli Krzysztof Gancarczyk, Marek Gładkowski i Waldemar Gancarczyk. Warto dodać, że w trakcie obozu nasi piłkarze zagrali cztery spotkania z ekipami z Kazachstanu: najpierw przegrali 1:2 z Kaspij Aktau, a potem wygrali dwa pojedynki z Kyram Szymkent 2:1 i 6:1.

W sobotę ostatnie sprawdziany przed ligą rozegrali pozostali nasi III-ligowcy. W Ozimku w turnieju towarzyskim na otwarcie stadionu (z powodu remontu w rundzie jesiennej zespół grał w Krasiejowie) zmierzyły się Małapanew, Ruch Zdzieszowice oraz IV-ligowy TOR Dobrzeń Wielki.

Każdy mecz trwał 45 minut. Najlepszy - zgodnie z przewidywaniami - okazał się Ruch, który pokonał Małąpanew 1:0 (bramka Dawid Kiliński) i TOR 4:1 (bramki Dawid Czapliński, Łukasz Damrat i Jakub Czajkowski dwie). W trzecim meczu gospodarze bezbramkowo zremisowali z TOR-em.

Bezbramkowy remis padł także w Graczach gdzie III-ligowy Skalnik zmierzył się z grającym klasę niżej Startem Namysłów.

Aż siedem goli padło z kolei w pojedynku dwóch innych III-ligowców Swornicy Czarnowąsy i Ruchu II Chorzów. W pierwszej połowie Swora dwa razy przegrywała i dwukrotnie doprowadzała do remisu, a na przerwę schodziła przy wyniku 2:2. W drugiej odsłonie skuteczniejsi okazali się piłkarze ze Śląska, którzy ostatecznie triumfowali 4:3.

Początek rundy wiosennej już w sobotę. Inauguracja przed własną publicznością czeka graczy Odry (podejmie Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Skalnika (Piast II Gliwice) i Małejpanwi (derby ze Swornicą). Na wyjeździe zagrają Zdzichy (z Szombierkami Bytom).

Więcej o: