Sport.pl

Po powrocie z Turcji piłkarze spotkają się z kibicami w Solarisie

Piłkarze Odry w piątek wrócili do Opola po ośmiu dniach spędzonych na zgrupowaniu w Alanyi. W weekend mieli wolne, dziś rozpoczynają bezpośrednie przygotowania do inauguracji rundy wiosennej. Zanim to nastąpi, we wtorek spotkają się z kibicami.
Pierwszy mecz o punkty w tym roku czeka niebiesko-czerwonych już w sobotę o godz. 15 kiedy na stadionie przy ul. Oleskiej pojawi się Podbeskidzie II Bielsko-Biała. Do początku czerwca Odra, lider rozgrywek opolsko-śląskiej, rozegra 17 spotkań ligowych i - jeśli zajmie pierwsze miejsce w tabeli - ewentualnie dwa mecze barażowe o awans do II ligi. Aby dobrze przygotować się do tych pojedynków opolscy piłkarze po raz pierwszy od wielu lat wyjechali na zagraniczne zgrupowanie i to do Turcji.

- Warunki mieliśmy naprawdę doskonałe i w 100 proc. zrealizowaliśmy wszystkie założenia treningowe. Tylko jeden trening był motoryczno-siłowy, pozostałe spędziliśmy na przygotowaniach schematów ofensywy, pracy nad taktyką i bardzo dużo nad stałymi fragmentami gry. Było też sporo grania - opowiada zadowolony trener Zbigniew Smółka.

Jego podopieczni w Turcji rozegrali cztery sparingi z ekipami z I i II ligi Kazachstanu. Zaczęli od porażki 1:2 z Kaspij Aktau, potem wygrali dwa mecze z Kyram Szymkent 2:1 oraz 6:1 i na zakończenie z Akżajyk Uralsk 3:1.

- Początek ligowego sezonu będzie ciężki. Takich warunków jak w Turcji na pewno nie będziemy mieli i w pierwszych meczach zapewne będzie więcej przypadku niż gry w piłkę. Ale jesteśmy na to przygotowani - zapewnia Smółka i dodaje, że skład na inauguracyjny mecz ma już niemalże gotowy. - Waham się jeszcze tylko nad jedną pozycją - mówi.

Podsumowując okres przygotowawczy chwali swoich zawodników. - Drużyna pracowała naprawdę bardzo ciężko i sumiennie. Nie było większych kontuzji, udało nam się pozyskać kilku graczy na pozycje, gdzie rywalizacja była mniejsza, mieliśmy do tego profesjonalny obóz, czego chcieć więcej. Z zimowych przygotowań jestem bardzo zadowolony - stwierdza.

Zanim jego piłkarze wyjdą na boisko, we wtorek o godz. 18 czeka ich jeszcze oficjalna prezentacja i spotkanie z kibicami, które odbędzie się w Solarisie. - Mało było tej zimy sparingów w Opolu i kibice z pewnością się "wytęsknili". Fajnie będzie się z nimi spotkać, mamy kilku nowych graczy i będą mogli zobaczyć jacy są opolscy fani - mówi szkoleniowiec. Także kibice będą mieli praktycznie pierwsza okazję, aby poznać czterech nowych graczy: Damiana Ałdasia, Dawida Abramowicza, Waldemara Gancarczyka i Łukasza Żeglenia.

Więcej o: