W ćwierćfinale mieliśmy sześć zespołów, w półfinale będą dwa

Tylko dwie z sześciu naszych ekip siatkarskich przeszły ćwierćfinał mistrzostw Polski do lat 17. Co ciekawe, na przedostatnim etapie zmagań Opolszczyzna będzie miała po jednej drużynie wśród dziewcząt i chłopców.
W tej pierwszej kategorii awans zapewniła sobie bowiem Jedynka Kluczbork. Kadetki tego zespołu były gospodyniami jednego z turniejów i spisały się rewelacyjnie. Wygrały bowiem wszystkie swoje mecze: kolejno ze Stalą Bielsko-Biała 3:0, Siatkarzem Wieluń 3:2, MKS-em Świdnica 3:0 oraz PTPS-em Piła 3:1 i stanęły na najwyższym miejscu podium. Tak dobrze w tej samej miejscowości nie poszło już ich koleżankom z NTSK Nysa, które zajęły tamże ostatnią (szóstą) lokatę, przegrywając wszystkie spotkania, a do tego nie zdobywając choćby seta w starciach przeciwko PTPS Piła, MKS Świdnica i Siatkarzowi Wieluń. Równie źle spisały się dziewczęta z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, które grały we Wrocławiu i ulegały kolejno Gwardii Wrocław i MOSM Tychy po 0:3 oraz Pogoni Proszowice 1:3.

Świetnie zaprezentowali się za to gracze AZS-u PWSZ Nysa rywalizujący w Kaliszu. Tam mistrzowie naszego województwa kolejno odprawiali bez straty partii Bzurę Ozorków, MKS Będzin i Ikara Legnica oraz 3:1 w finale gospodarzy z Amberu. Podczas tych samych zmagań komplet porażek zanotował MOS Opole: po 0:3 z Ikarem Legnica i Amberem Kalisz oraz 1:3 z MKS-em Będzin. Trzeci nasz zespół, czyli MMKS Kędzierzyn-Koźle grał w Jastrzębiu i zajął piąte miejsce. Najpierw uległ po 0:3 Gwardii Wrocław i LKS Borowno, a na koniec zmagań pokonał Hutnika Kraków 3:0.