Sport.pl

Dziś rusza piłkarska wiosna na Opolszczyźnie. Kibice na stadiony [WIDEO]

W Opolu, Kluczborku, Ozimku i Graczach w sobotę odbędą się pierwsze spotkania o punkty ligowe w tym roku. Wszystkie pojedynki rozpoczną się o godz. 15.
Na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu lider III ligi Odra podejmie 14. w tabeli Podbeskidzie II Bielsko-Biała. Dla niebiesko-czerwonych będzie to okazja do rewanżu, bo w pierwszym rundzie - po jednym z najsłabszych meczów w sezonie - opolanie przegrali aż 0:4. Dwa gole strzelił wówczas Wojciech Okińczyc, teraz już tego nie powtórzy, bo zimą przeniósł się do Rakowa Częstochowa.

Z tej okazji powstał film promujący spotkanie i całą rundę wiosenną, w który wystąpili kibice opolskiego klubu.Dla Odry Opole liczy się tylko awans>>>

Poza Odrą rundę rewanżową rozpoczną dziś także pozostali III-ligowcy. Drugi z naszych klubów, który walczy o awans, czwarty w tabeli Ruch Zdzieszowice, rozpocznie na wyjeździe, zmierzy się bowiem w Bytomiu z tamtejszymi Szombierkami.

U siebie zagrają za to piłkarze Małejpanwi Ozimek, którzy na inaugurację podejmą w meczu derbowym Swornicę Czarnowąsy. Skalnik Gracze także wystąpi przed własną publicznością, a podejmie Piast II Gliwice. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 15.

O tej samej porze po raz pierwszy w tym roku na własnym stadionie, zagrają także futboliści jedynego II-ligowca z Opolszczyzny MKS-u Kluczbork. Po zwycięstwie przed tygodniem w Stargardzie Szczecińskim z innym zespołem z czołówki Błękitnymi, biało-niebiescy awansowali na pozycję lidera. Dziś na stadionie przy ul. Sportowej podejmą z kolei outsidera Limanovię Limanowa. Ostatni zespół w tabeli w tym sezonie wygrał zaledwie dwa mecze, w sumie zdobył jak na razie tylko 12 punktów, nietrudno więc wskazać faworyta tego pojedynku. Warto jeszcze przypomnieć, że w Limanowej MKS minimalnie zwyciężył 1:0.

Więcej o: